آرشیو دسته بندی: کلینیک کودک

مقاله های کلینیک کودک به مشکلات رفتاری کودکان و دانش آموزان و حل مشکلات رفتاری در کودکان می پردازد و اطلاعات کافی درباره درمان رورش جسمی و ذهنی کودکان در همه گروه های سنی به پدران و مادران می دهد.

پیشگیری از سرما خوردگی در کودکان

پیشگیری از سرما خوردگی

برای آشنایی با روشهای پیشگیری از سرما خوردگی در کودکان لازم است اطلاعاتی را در باره ویژگیها و علل این بیماری بدانیم. سرماخوردگی یک عفونت ویروسی مسری است که راه‌های تنفسی فوقانی را آلوده نموده و باعث تحریک و ترشح در راه‌های هوایی می‌شود.

علت ابتلا به بیماری میگرن و تدابیر درمانی

بیماری میگرن

بیماری میگرن در کودکان کمتر از 2 سال بندرت رخ می دهد. با بالا رفتن سن، میزان بروز این بیماری ناخوشایند نیز افزایش می یابد، به طوری که تصور می شود تا سنین دبستان از هر 1000 کودک 50 نفر به نوعی به این بیماری  مبتلا شوند.

درمان لنگیدن و نکاتی برای والدین

درمان لنگیدن

لنگیدن در یک کودک ممکن است به علت یک عامل ساده مثل باقی ماندن یک ریگ در کفش کودک، یک تاول در کف پا یا کشیدگی یک عضله باشد، اما لنگیدن ممکن است دارای عللی بسیار جدی‌تر از این مسائل باشد، مثل شکستگی استخوان یا عفونت. بنابراین باید فورا به درمان لنگیدن کودک توجه کرد، […]

مخملک در کودکان ؛ شناخت و روش درمان

مخملک در کودکان

وقتی کودکتان دچار گلو درد شده باشد، این احتمال وجود دارد که بیماریش آغاز ابتلا به مخملک باشد. مخملک در کودکان از بیماری های  بسیار شایع بوده است ولی با استفاده از آنتی بیوتیک ها این بیماری به ندرت در کشور های پیشرفته دیده شده است.

ترس ­های طبیعی و غیرطبیعی در کودکان زیر پنج سال

ترس ­های طبیعی و غیرطبیعی در کودکان زیر پنج سال

ترس ­های طبیعی بصورت غریضی از بدو تولد در انسان وجود دارد. کودکان معمولاً در سنین مختلف با ترس­‌هایی چون: ترس از حيوانات، ترس از تاريکی، ترس از غريبه‌ها و… مواجه می‌شوند. گاه والدین واقعاً نمی‌دانند که چه رفتاری بايد در مقابل اين ترس‌ها داشته باشند.

پرفشاری خون در کودکان ، تشخیص و درمان

پرفشاری خون در کودکان

ما معمولا تصور می‌کنیم که پرفشاری خون مشکلی است که تنها اختصاص به بزرگسالان دارد اما در حقیقت این حالت می‌تواند فرد را در هر مرحله سنی حتی در دوران شیرخواری گرفتار کند.

علائم و درمان فیبروزکیستیک

درمان فیبروزکیستیک

فیبروزکیستیک (CF) نوعی بیماری است که باعث تغییر در ترشحات بعضی از غدد بدن می‌شود. این بیماری به وسیله والدینی که هر یک دارای ژن حامل این بیماری هستند، به فرزندشان انتقال می‌یابد.

آلودگی انگلی کرمک در کودکان ، درمان و راهکارها

کرمک در کودکان

شایع‌ترین نوع آلودگی انگلی درکودکان را کرم سنجاقی، تشکیل می دهد که خوشبختانه بی‌ضرر است و آن را کرمک در کودکان یا اکسیور نیز می‌نامند.

زردی در شیر خواران

زردی در شیر خواران

زردی در شیرخواران با چه زمینه‌هایی ایجاد می‌شود؟ چه مشکلاتی با خود به همراه دارد و علل مختلف بروز این عارضه در نوزادان چیست. با چه روش های پیشگیرانه‌ای می‌توانیم با آن برخورد کنیم؟

زرد زخم در کودکان ، پیشگیری و درمان

زرد زخم در کودکان

زرد زخم در کودکان یک بیماری پوستی شناخته شده در سطح جهان است. زرد زخم اغلب به دنبال سایر بیماری های پوستی مثل اگزما، جرب یا حتی نیش حشرات کوچک به وجود می آید.