آرشیو دسته بندی: رشد کودک از 5 تا 7 سالگی

توجه به رشد کودک از 5 تا 7 سالگی ، رشد کودک ماه به ماه و مراحل رشد کودکان می تواند در سلامت رشد و کودک پیش دبستان تاثیر گذار باشد.

اهمیت و نقش پدر برای کودکان 5 تا 7 سال

نقش پدر برای کودکان

در گذشته به نقش پدر برای کودکان اهمیت چندانی داده نمی شد. اما به مرور روان شناسان با ورود به این حوزه، تأثیر نقش پدران در زندگی کودکان را مورد بررسی بیشتر قرار دادند.

سن مناسب مهدکودک

سن مناسب مهدکودک

سن مناسب مهدکودک چه سنی است؟ آیا در سنین طفولیت فرستادن کودک به مهدکودک درست است؟ خانواده ها به چه نکاتی در این زمینه باید دقت کنند؟

کودک پیش‌دبستانی شما چه ویژگی‌هایی دارد؟

کودک پیش‌دبستانی

اغلب والدین با رسیدن کودکان به سن پیش‌دبستانی با تغییرات نوع زندگی خود و فرزندشان روبرو می‌شوند و نیاز دارند که در مورد رشد و بالندگی جسمی و ذهنی این دوره سنی اطلاعاتی داشته باشند تا از باید و نبایدهای رفتار با کودک پیش‌دبستانی آگاه شوند. در این مقاله به ویژگی‌های کودک پیش‌دبستانی پرداخته شده است.

تاثیر حیوانات خانگی بر کودک و هوش

تاثیر حیوانات خانگی بر کودک

اکثر کودکان علاقه زیادی به نگهداری حیوانات خانگی دارند و برای والدین نگرانی هایی در مورد بیماری ها، تاثیر حیوانات خانگی بر کودک و نحوه نگهداری آنها در خانه وجود دارد. این پرسش پیش می آید که نگهداری از یک حیوان در خانه چه سود و زیانی در زمینه پرورش هوش و توانایی ذهنی و مسایل […]

فعالیت بدنی و تاثیر آن بر پرورش ذهن کودک

فعالیت بدنی

حتما این ضرب المثل معروف را شنیده اید که عقل سالم در بدن سالم است. این مصداق برای کودکان نیز کاربرد دارد و فعالیت بدنی و سلامت جسم بر ذهن و توانایی های آن موثر است. در این یادداشت راهکارها و اصولی که باید در این باره رعایت شوند عنوان شده است.

کمک به رشد شخصیت کودک

رشد شخصیت کودک

چطور می توان به رشد شخصیت کودک کمک کرد؟ جان، لیزا و بیلی هر سه سه سال دارند اما می توانیم از همین حالا پیش بینی کنیم که جان در حالی بزرگ می شود که در تصمیم گیری مشکل خواهد داشت، لیزا در برابر قوانین سرکشی خواهد کرد و بیلی کنجکاو و مستقل خواهد بود.

اهمیت نقش پدران در رشد فرزندان دختر

نقش پدران در رشد فرزندان

خانواده و شیوه های فرزندپروری از مهمترین عوامل در رشد روانی – اجتماعی فرزندان هستند. نقش پدران در رشد فرزندان اهمیت زیادی دارد.

روانشناسی نقاشی کودکان و مراحل تحول آن (2)

نقاشی کودکان و مراحل تحول آن

روانشناسی نقاشی کودکان و مراحل تحول آن زمینه ای جذاب در روانشناسی است که زمینه ساز تحقیقات زیادی شده است. بررسی طراحی کودکان می تواند بینشی مهم درباره اینکه چطور طراحی در رشد فیزیکی، احساسی و شناختی کودک تاثیر دارد به ما بدهد.

اهمیت توجه به برنامه های حرکتی کودکان در مهد

برنامه های حرکتی کودکان

ظرفيت حركتی كودك همزمان با رشد يافتگی فيزيولوژيكی و همچنين بر اساس چگونگی تعامل با اطرافيان كه به ميدان تحولی كودك نظم، جهت و انسجام می دهد، متحول می شود. می توان با ایجاد برنامه های حرکتی کودکان ، روند رشد حرکتی را در آنها تسریع کرد.

ویژگی های یک معلم خوب در دبستان

ویژگی های یک معلم خوب

ویژگی های یک معلم خوب را نام ببرید! نظر شما در این زابطه چیست؟ معلم تاثیر بسزایی بر رشد کودک در سنین دبستان دارد و والدین نیز به دلیل  اینکه فرزندشان ساعاتی طولانی را در کنار معلم می گذارند، برای انتخاب معلم حساسیت نشان می دهند.