آرشیو دسته بندی: آموزش و یادگیری کودک پیش دبستانی

آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان

کودکان توانایی شگفت‌انگیزی در برهم زدن لوازم خانه و به هم ریختن اسباب‌بازی­‌ها و هر چیز دیگری که در دسترس­شان قرار می‌گیرد، دارند! آنها تمام اسباب بازی‌هایشان را روی زمین پخش می­‌کنند و گاهی به نظر می­‌رسد که از این بی‌نظمی لذت می‌برند.

۵ راه برای آموزش مهارت های کنترل خشم کودکان

کنترل خشم کودکان

کنترل خشم کودکان نیازمند آموزش مهارت است. همه ما تجربه خشم و عصبانیت داشته و حتی بعضی اوقات پرخاشگری و خشونت هایی از خود بروزداده ایم. بنابراین، عجیب نیست که کودکان در برابر ناکامی ­هایشان پرخاشگری کنند شاید بتوانیم بگوییم که عصبانیت بخشی از عنصر مدنیت امروزه است.

تأثیر قصه گویی در بهبود رشد کودکان

تأثیر قصه گویی در بهبود رشد کودکان

به عنوان یک والد مسؤولیت‌پذیر، با توجه به تأثیر قصه گویی در بهبود رشد کودکان، چه مقدار از زمان خود را صرف قصه گویی برای کودک می­‌کنید؟ با توجه به مشغله­‌های دنیای امروز ممکن است پاسخ شما «به ندرت» یا «هرگز» باشد.

درک ریاضی در کودکان پیش از دبستان

درک ریاضی در کودکان پیش از دبستان

بر اساس پژوهش‌های انجام شده کودکان از همان سنین ابتدایی زندگی تا حدودی قادر به درک مفاهیم ریاضیات هستند. لذا در پنج سال اول زندگی می­‌توان به آنها مفاهیم ساده و پایه­‌ای ریاضی را آموزش داد.

آموزش و شرایط آن در کودکان ۵ تا ۷ ساله

آموزش و شرایط آن در کودکان ۵ تا ۷ ساله

اگر بهترین رساله‌های تعلیم و تربیت قدیم را بخوانیم، متوجه می‌شویم با گذشت زمان تفاوت زیادی در اصول آموزشی به وجود آمده است. مقطع کنونی، زمان بسیار حساسی است چراکه در آموزش بچه‌ها، نقش دشوار و سختی را پیش رو داریم

آموزش موسیقی و اثرات آن بر مغز کودکان

آموزش موسیقی

استعداد کودکان در زمینه آموزش موسیقی یکی از استعدادهای بالقوه در آنها است. تحقیقات نشان می­‌دهد که موسیقی علاوه بر ارزش‌های وسیع اجتماعی، نقش مهمی در رشد ذهنی کودک دارد.