آرشیو دسته بندی: پیش دبستان

کودک پیش دبستان به کودک از 5 تا 7 سالگی اطلاق می شود که جامع ترین  مقاله های خواب و تغذیه کودک از 5 تا 7 سالگی ، رشد کودک از 5 تا 7 سالگی و تقویت هوش کودک از 5 تا 7 سالگی در اختیار مادران و پدران می گذارد.

پیشگیری از سرما خوردگی در کودکان

پیشگیری از سرما خوردگی

برای آشنایی با روشهای پیشگیری از سرما خوردگی در کودکان لازم است اطلاعاتی را در باره ویژگیها و علل این بیماری بدانیم. سرماخوردگی یک عفونت ویروسی مسری است که راه‌های تنفسی فوقانی را آلوده نموده و باعث تحریک و ترشح در راه‌های هوایی می‌شود.

آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان

کودکان توانایی شگفت‌انگیزی در برهم زدن لوازم خانه و به هم ریختن اسباب‌بازی­‌ها و هر چیز دیگری که در دسترس­شان قرار می‌گیرد، دارند! آنها تمام اسباب بازی‌هایشان را روی زمین پخش می­‌کنند و گاهی به نظر می­‌رسد که از این بی‌نظمی لذت می‌برند.

تأثیر و نقش بازی در کودکان پیش‌دبستانی

تأثیر و نقش بازی در کودکان پیش‌دبستانی

درباره اهمیت و نقش بازی در کودکان باید بگوییم که بازی مانند ﻧﻔﺲ ﻛﺸﻴﺪن ﺣﻴﺎتی و طبیعی اﺳﺖ. ﺷﻴﻮه‌ای از اﺑﺮاز وﺟﻮد ﻛﻮدﻛﺎن است ﻛﻪ در ﺳﺮ ﺗﺎ ﺳﺮ ﺟﻬﺎن وجود دارد.

اهمیت و نقش پدر برای کودکان 5 تا 7 سال

نقش پدر برای کودکان

در گذشته به نقش پدر برای کودکان اهمیت چندانی داده نمی شد. اما به مرور روان شناسان با ورود به این حوزه، تأثیر نقش پدران در زندگی کودکان را مورد بررسی بیشتر قرار دادند.

کودک پیش‌دبستانی شما چه ویژگی‌هایی دارد؟

کودک پیش‌دبستانی

اغلب والدین با رسیدن کودکان به سن پیش‌دبستانی با تغییرات نوع زندگی خود و فرزندشان روبرو می‌شوند و نیاز دارند که در مورد رشد و بالندگی جسمی و ذهنی این دوره سنی اطلاعاتی داشته باشند تا از باید و نبایدهای رفتار با کودک پیش‌دبستانی آگاه شوند. در این مقاله به ویژگی‌های کودک پیش‌دبستانی پرداخته شده است.

سن مناسب مهدکودک

سن مناسب مهدکودک

سن مناسب مهدکودک چه سنی است؟ آیا در سنین طفولیت فرستادن کودک به مهدکودک درست است؟ خانواده ها به چه نکاتی در این زمینه باید دقت کنند؟

تاثیر حیوانات خانگی بر کودک و هوش

تاثیر حیوانات خانگی بر کودک

اکثر کودکان علاقه زیادی به نگهداری حیوانات خانگی دارند و برای والدین نگرانی هایی در مورد بیماری ها، تاثیر حیوانات خانگی بر کودک و نحوه نگهداری آنها در خانه وجود دارد. این پرسش پیش می آید که نگهداری از یک حیوان در خانه چه سود و زیانی در زمینه پرورش هوش و توانایی ذهنی و مسایل […]

فعالیت بدنی و تاثیر آن بر پرورش ذهن کودک

فعالیت بدنی

حتما این ضرب المثل معروف را شنیده اید که عقل سالم در بدن سالم است. این مصداق برای کودکان نیز کاربرد دارد و فعالیت بدنی و سلامت جسم بر ذهن و توانایی های آن موثر است. در این یادداشت راهکارها و اصولی که باید در این باره رعایت شوند عنوان شده است.

کمک به رشد شخصیت کودک

رشد شخصیت کودک

چطور می توان به رشد شخصیت کودک کمک کرد؟ جان، لیزا و بیلی هر سه سه سال دارند اما می توانیم از همین حالا پیش بینی کنیم که جان در حالی بزرگ می شود که در تصمیم گیری مشکل خواهد داشت، لیزا در برابر قوانین سرکشی خواهد کرد و بیلی کنجکاو و مستقل خواهد بود.

شب ادراری کودک پیش دبستانی

شب ادراری

علت شب ادراری کودک چیست؟ در دوره پیش دبستانی کودک شما آداب توالت رفتن را یاد گرفته و حتی بیشتر اوقات خودش به تنهایی به توالت می رود. این شرایط حس خوب استقلال را برای او پیش می آورد.