آرشیو دسته بندی: ناباروری

تست های نا باروری زنان و مردان

اگر شما زیر ۳۵ سال سن دارید و برای یک سال و به صورت مداوم برای بارداری تلاش کرده‌اید و ناموفق بوده‌اید، برای تست های نا باروری به پزشک مراجعه کنید. زنان بالای ۳۵ سال باید بعد از ۶ ماه تلاش برای تست های نا باروری به پزشک مراجعه کنند. آزمایش خون، ادرار و تصویربرداری […]

ناباروری در مردان ؛ علل و عوامل

ناباروری در مردان

از علل ناباروری در مردان که حدود ۴۰ درصد از اختلالات ناباروری را تشکیل می‌دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روشهای کمک باروری ـ قسمت پنجم (آی یو آی – IUI)

روشهای کمک باروری ـ قسمت پنجم (آی یو آی - IUI)

آی یو آی یک روش آزمایشگاهی است که در آن اسپرم‌های با حرکت سریع از اسپرم‌های با حرکت کُند و فاقد حرکت جدا می‌شوند. این اسپرم‌ها سپس درست در زمان تخمک‌گذاری داخل رحم گذاشته می‌شوند.

روشهای کمک باروری ـ قسمت چهارم (آی وی اف – IVF)

روشهای کمک باروری ـ قسمت چهارم (آی وی اف - IVF)

آی وی اف مخفف کلمات لاتین In Vitro Fertilization – IVF است. برخلاف آی‌.یو.آی. (IUI) که در آن اسپرم‌های مرد توسط لوله ای وارد رحم زن می‌شدند، در آی وی اف (IVF) تخمک خانم با اسپرم مرد در آزمایشگاه ترکیب می‌شوند

روشهای کمک باروری ـ قسمت سوم (میکرواینجکشن- ICSI)

میکرواینجکشن

ایکسی مخفف کلمات لاتین Intracytoplasmic Sperm Injection-ICSI است. این روش بین عامه مردم به میکرواینجکشن معروف است.

روشهای کمک باروری ـ قسمت دوم (زیفت-ZIFT )

زیفت

زیفت مخفف کلمات لاتین Zygote Intrafallopian Transfer -ZIFT است که اسم دیگر آن انتقال جنین به داخل لوله رحمی Tubal Embryo Transfer-TET می‌باشد. این روش یک نوع IVF محسوب می‌شود.

روشهای کمک باروری ـ قسمت اول (گیفت ـGIFT)

روشهای کمک باروری

سه نوع درمان ناباروری موجود است: دارودرمانی، جراحی و استفاده از روشهای کمک باروری. حدود ۱۰ درصد زوج‌ها نابارور هستند و تعدادی از موارد جهت بچه‌دار شدن نیازمند استفاده از روشهای کمک باروری است که در اصطلاح علمی به آنها Assisted Reproductive Techniques یا ART می‌گویند.

علل ناباروری زنان ـ قسمت دوم

علل ناباروری زنان ـ قسمت اول

تقریباً ۱۵-۱۰ درصد زوجین از مشکل ناباروری رنج می‌برند. ناباروری به شرایطی اطلاق می‌شود که زوج پس از یک سال مقاربت طبیعی، فراوان و بدون استفاده از روش‌های جلوگیری از بارداری صاحب فرزند نشوند.

علل ناباروری زنان ـ قسمت اول

علل ناباروری زنان ـ قسمت اول

ناباروری یکی از معضلات برخی از خانواده‌ها است و تقریباً ۱۵-۱۰ درصد زوجین از این مشکل رنج می‌برند. ناباروری به شرایطی اطلاق می شود که زوج پس از یک سال مقاربت طبیعی، فراوان و بدون استفاده از روش‌های جلوگیری از بارداری صاحب فرزند نشوند. 

لقاح آزمایشگاهی و عوارض آن

لقاح آزمایشگاهی و عوارض آن

در این مطلب قصد داریم به موضوع لقاح آزمایشگاهی بپردازیم. آی.وی.اف. یکی از پيشرفت‌های شگفت‌انگيز در علم ناباروری است که تحت عنوان باروری در محيط آزمايشگاه شناخته می‌شود.