آرشیو دسته بندی: برنامه ریزی و اقدام برای بارداری

آماده سازی کودکان برای ورود کودک جدید

ورود کودک جدید

اتفاقات مهمی که در زندگی خانوادگی کودک رخ می دهد اهمیت زیادی در چگونگی شکل گیری شخصیت او دارد. یکی از موضوعات مهمی که در زندگی کودکان رخ می دهد و بسیار حائز اهمیت است ورود کودک جدید می باشد.

آمادگی برای تولد فرزند دوم

تولد فرزند دوم

شور و شعفی که کودک اول به زندگی شما وارد کرده قابل وصف نخواهد بود، اما به هر حال تصمیم به تولد فرزند دوم دارید. اگرچه در مورد دوره حاملگی و بچه دار شدن تجربه خوبی کسب کرده اید، اما باید بدانید که باید خود را برای مسئولیت های جدید و شرایط تازه در مورد […]

روش‌­های مؤثر در بارورسازی و باردار شدن سریع

روش‌­های مؤثر در بارورسازی و باردار شدن سریع

شاید به نظر خیلی از افراد فرآیند باردار شدن نیاز به زمان بلندی نداشته باشد و در عرض چند روز یا نهایتاً چند هفته بتوان به این هدف دست یافت اما واقعیت چیز دیگری است.

پیش از اقدام به بارداری ، سه سؤال از خود بپرسیم

پیش از اقدام به بارداری ، سه سؤال از خود بپرسیم

کسب دانش بیشتر در مورد بارداری و مسائل آن، دستیابی به نتایج بهتر را تسهیل می‌­کند.

راهکارهایی برای تسریع در بارداری

تسریع در بارداری

یکی از اهداف اصلی هر ازدواجی فرزنددار شدن (تسریع در بارداری) است. ناباروری ضربه روحی روانی بزرگی برای خانواده‌ها است. با افزایش سن ازدواج، زوج‌ها در بچه‌دار شدن مشکل پیدا می‌کنند چون با افزایش سن شانس بارداری کم می‌شود.

بررسی های بالینی و آزمایشگاهی قبل از حاملگی

بررسی های بالینی و آزمایشگاهی قبل از حاملگی

هر خانمی که قصد باردار شدن دارد، باید تحت یک سری بررسی های بالینی و آزمایشگاهی مهم و لازم قرار گیرد، زیرا برای سلامت مادر و جنین دارای اهمیت بسیار زیادی است. خانم‌ها نباید فکر کنند که هر وقت اراده کردند، می‌توانند باردار شوند. حاملگی دارای ملزوماتی است که باید دقیقاً رعایت شوند.

چکاپ و واکسیناسیون قبل از بارداری

واکسیناسیون قبل از بارداری

با توجه به اینکه سلامت عمومی و تغذیه‌ای شما می‌تواند بر تمامی اندام‌های در حال تشکیل جنین تأثیر بگذارد، بنابراین آماده‌سازی بدن پیش از بارداری (چکاپ و واکسیناسیون قبل از بارداری ) واقعاً مهم است.

تعیین زمان تخمک گذاری و افزایش احتمال بارداری

تعیین زمان تخمک گذاری

تخمک گذاری در هر دوره قاعدگی یک بار اتفاق می‌افتد. پس از آزاد شدن تخمک از تخمدان چند روز طول می‌کشد تا به آرامی وارد لوله فالوپ شود و پس از آن به رحم برسد. برای تعیین زمان تخمک گذاری توجه داشته باشید که

بهترین سن بارداری برای بار اول و دوم

بهترین سن بارداری اول و دوم

سنین ۳۵ ـ ۲۰ سالگی بهترین سن بارداری برای زنان و پرورش جنین است. اگر مادر در سن کمتر از ۱۸ سالگی یا بیشتر از ۳۵ سالگی حامله شود، امکان بروز مخاطراتی برای او و نوزادش وجود دارد، یعنی ممکن است دارای عیب ژنتیکی شود یا به صورت نارس متولد شود.

اهمیت بهداشت دهان و دندان قبل از بارداری

اهمیت بهداشت دهان و دندان

با توجه به خطرات عکسبرداری در دوران بارداری توصیه میشود، زنان به اهمیت بهداشت دهان و دندان قبل از بارداری توجه داشته باشند و برای جرمگیری، درمان پوسیدگی و ترمیم دندان های خود اقدام کنند.