آرشیو دسته بندی: پیش از بارداری

آمادگی برای بارداری به شما کمک می کند تا اطلاعات کاملی جهت آمادگی برای بارداری به لحاظ روانی و جسمانی کسب کنید و دوره بارداری تا تولد کودک خود را با راهنمای آمادگی جسمی و روحی برای بارداری با آگاهی و آرامش تجربه کنید.

آماده سازی کودکان برای ورود کودک جدید

ورود کودک جدید

اتفاقات مهمی که در زندگی خانوادگی کودک رخ می دهد اهمیت زیادی در چگونگی شکل گیری شخصیت او دارد. یکی از موضوعات مهمی که در زندگی کودکان رخ می دهد و بسیار حائز اهمیت است ورود کودک جدید می باشد.

وزن نرمال قبل از بارداری

وزن نرمال قبل از بارداری

درباره وزن نرمال قبل از بارداری باید بگوییم که پدر و مادر آینده قبل از انعقاد نطفه باید در سلامت و دارای وزن متناست با قد خویش باشند. بارداری در زنانی که زیاد چاق یا لاغر نباشند، راحت‌تر پیش می‌رود.

تست های نا باروری زنان و مردان

اگر شما زیر ۳۵ سال سن دارید و برای یک سال و به صورت مداوم برای بارداری تلاش کرده‌اید و ناموفق بوده‌اید، برای تست های نا باروری به پزشک مراجعه کنید. زنان بالای ۳۵ سال باید بعد از ۶ ماه تلاش برای تست های نا باروری به پزشک مراجعه کنند. آزمایش خون، ادرار و تصویربرداری […]

آمادگی برای تولد فرزند دوم

تولد فرزند دوم

شور و شعفی که کودک اول به زندگی شما وارد کرده قابل وصف نخواهد بود، اما به هر حال تصمیم به تولد فرزند دوم دارید. اگرچه در مورد دوره حاملگی و بچه دار شدن تجربه خوبی کسب کرده اید، اما باید بدانید که باید خود را برای مسئولیت های جدید و شرایط تازه در مورد […]

ناباروری در مردان ؛ علل و عوامل

ناباروری در مردان

از علل ناباروری در مردان که حدود ۴۰ درصد از اختلالات ناباروری را تشکیل می‌دهد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش‌­های مؤثر در بارورسازی و باردار شدن سریع

روش‌­های مؤثر در بارورسازی و باردار شدن سریع

شاید به نظر خیلی از افراد فرآیند باردار شدن نیاز به زمان بلندی نداشته باشد و در عرض چند روز یا نهایتاً چند هفته بتوان به این هدف دست یافت اما واقعیت چیز دیگری است.

شناخت علائم و نشانه‌­های بارداری

شناخت علائم و نشانه‌­های بارداری

آیا به این فکر می­‌کنید که احتمالاً باردار شده­‌اید؟ با علائم و نشانه­‌های بارداری تا چه میزان آشنایی دارید؟ اگرچه بهترین و دقیق­‌ترین راه برای تشخیص بارداری استفاده از تست بارداری است اما بارداری می­‌تواند علائم دیگری داشته باشد که شاید بهتر باشد با آنها نیز آشنا شوید.

تأثیر سن بالای مادر بر سلامت دوران بارداری

تأثیر سن بالای مادر بر سلامت دوران بارداری

تأثیر سن مادر بر سلامت جنین همیشه بحث‌برانگیز بوده است. در این مقاله نگاهی داریم به بایدها و نبایدهای فرزندآوری در سنین بالا.

پیش از اقدام به بارداری ، سه سؤال از خود بپرسیم

پیش از اقدام به بارداری ، سه سؤال از خود بپرسیم

کسب دانش بیشتر در مورد بارداری و مسائل آن، دستیابی به نتایج بهتر را تسهیل می‌­کند.

نقش ژن در شخصیت و جسم کودک

نقش ژن در شخصیت و جسم کودک

ژن ها تنها تعیین‌‌کننده‌های خصوصیات جسمی و شخصیتی کودک نیستند. نقش ژن ها طی فرآیندی پویا و مداوم انجام می‌شود. ژن‌ها در تعامل با محیط، پیوسته خصوصیات جسمی و شخصیتی کودک را تعدیل و با محیط هماهنگ می‌کنند.