آرشیو دسته بندی: رشد نوزاد

گریه کردن کودک ، یک شیوه اطلاع رسانی

گریه کردن کودک

برای اینکه بدانیم ابعاد گوناگون زندگی نوزاد چگونه به تثبیت عاطفی او کمک می کند، بد نیست چند مسیر اصلی که در حقیقت تجارب زندگی نوزاد را شکل می دهد، مورد بررسی قرار دهیم. به عنوان مثلا می توان از گریه کردن کودک ، خوابیدن، و غذا خوردن نام برد.

اضطراب جدایی در نوزادی

اضطراب جدایی در نوزادی

اضطراب جدایی در کودکان اختلالی است که زمان شروع آن ۸ ماهگی است. البته این نوع از اضطراب در این سن را نمی‌توانیم اختلال به حساب آوریم بلکه فرآیند طبیعی در روند رشدی کودکان است

وزن گیری کودک ؛ از تولد تا یک سالگی

وزن گیری کودک

مادرها اصولاً آدم‌های نگرانی هستند. آنها وقتی نوزادشان به دنیا می‌آید، مدام دنبال این هستند که ببینند وزن گیری کودک آن‌قدر که باید بوده یا نه.

بازی هایی برای پرورش ذهن کودکان زیر دو سال

بازی هایی برای پرورش ذهن

پرورش هوش و ذهن کودک ارتباط زیادی با آموزش و بازی هایی دارد که والدین برای او در نظر می گیرند. در این مقاله به توصیف بازی هایی برای پرورش ذهن کودکان زیر دو سال پرداخته ایم که می تواند برای والدینی که فرزند زیر دو سال دارند مفید واقع شود.

درک ناراحتی در کودک و نکاتی کاربردی

ناراحتی در کودک

درک ناراحتی در کودک مسئله ای است که شاید از نظر شما زیاد مهم نباشد ولی فهمیدن دلیل آن می تواند در نحوه برخورد با آنها کاربردی باشد.

بازی های ذهنی کودکان زیر دو سال

بازی های ذهنی

پرورش هوش و ذهن کودک ارتباط زیادی با آموزش و بازی هایی دارد که والدین برای او در نظر می گیرند. در این مقاله به توصیف تعدادی از بازی های ذهنی پرداخته ایم که می تواند برای والدینی که فرزند زیر دو سال دارند مفید واقع شود.

رشد هیجانی و اجتماعی نوزادان توسط بازی

رشد هیجانی و اجتماعی

رشد هیجانی و اجتماعی انسان از همان دوره نوزادی در حال شکل گیری است. نوزاد انسان در نخستین ماه های زندگی اش با گریه کردن با دیگران ارتباط برقرار می کند. اما او در چهار یا پنجمین ماه زندگی اش اولین لبخند اجتماعی را می زند و یاد می گیرد که با لبخند با دیگران […]

خزیدن حسی برای نوزادان

خزیدن حسی

بله حیرت انگیز است!!! نوازد شما که تا چند روز پیش برای تمامی کارها وابسته به شما بود. حالا می تواند بخزد و تا حدودی خودش قدم به جلو بردارد.

وظایف والدین از 7 تا 12 ماهگی نوزاد

وظایف والدین

هر دوره سنی مطالبات خاصی از وظایف والدین را می طلبد. آکادمی متخصصین اطفال در آمریکا مراحل اساسی رشد را از سنین 8 ماهگی تا 1 سالگی مشخص کرده است. هر کدام از این مراحل و دوره های می تواند برای والین به عنوان یک چالش در نظر گرفته شوند.

بازی های خنده دار برای رشد نوزادان

بازی های خنده دار

شاید بازی با نوزادانی که به تازگی به دنیا آمده اند از نظر بعضی افراد کمی “احمقانه” به نظر برسد، اما در پژوهش های متعددی ثابت شده است که بازی های خنده دار با نوزادان می تواند اثرات فوق العاده ای در روند رشد همه جانبه کودکان داشته باشد.