آرشیو دسته بندی: رشد کودک نوپا

تاثیر احساسات کودکان در رشد عاطفی

تاثیر احساسات کودکان در رشد عاطفی

همه ما دارای احساسات عاطفی هستیم. رشد عاطفی ما برگرفته از تجارب ماست. اگر برای یک دقیقه در موردچالش هایی فکر کنیم که ما بزرگسالان در کنار آمدن با عواطفمان داشته ایم، قدر آنچه را فرزندانمان با تجارب محدودشان در برخورد با مشکلات دارند و مجبورند از عهده آن برآیند، می دانیم.

کودکم نمی­ تواند آرام بنشیند

آرام نشستن کودکان

آموختن آرام نشستن کودکان ، یکی از دشوارترین درس هایی است که کودکان خردسال باید یاد بگیرند. حتی چند لحظه انتظار، به نظر کودک ابدی می ­آید. فرزندتان باید منظور والدین از آرام نشستن را بفهمند و بسیار اهمیت دارد که  والدین در مورد انتظارشان واقع بین باشند.

تاثیر مشکلات هیجانی در کابوس دیدن کودکان

کابوس دیدن کودکان

در این مقاله به بررسی تاثیر مشکلات هیجانی در خواب دیدن و کابوس دیدن کودکان نوپا می پردازیم. عادات خواب، كيفيت و كميت خواب، سلامت دوران كودكي را تحت تأثير قرار مي دهد.

برای درمان لجبازی کودکان نوپا چه کار کنیم؟

درمان لجبازی کودکان

 برای درمان لجبازی کودکان نوپا چه کار کنیم؟ تقریباً می توان گفت که همه والدین شاهد لجبازی های کم و زیاد فرزندشان بوده اند.

تقویت دست در کودکان نوپا

تقویت دست در کودکان

تقویت دست در کودکان نوپا اهمیت زیادی دارد. چون کودکان به زودی به محیط مدرسه وارد شده و در آن مکان نیازمند فعالیت هایی برای یادگیری هست که اگر دستی قوی نداشته باشد ممکن است در این فعالیت ها و حتی امور تحصیلی دچار مشکل شود بنابراین تقویت دست ها از دوره نوپایی بسیار مهم […]

رشد و فعالیت‌های جسمی اوایل کودکی – یک تا چهار سالگی

رشد و فعالیت‌های جسمی اوایل کودکی – یک تا چهار سالگی

خردسال ما اینک در اوایل کودکی آماده راه رفتن است. او از این پیشرفت بسیار هیجان‌زده است اما هنوز کنترل چندانی در قدم برداشتن به تنهایی ندارد. لازم است مراقبان کودک با ایجاد محیط امن او را در مقابل آسیب‌های احتمالی حمایت کنند.

تأثیر قصه گویی در بهبود رشد کودکان

تأثیر قصه گویی در بهبود رشد کودکان

به عنوان یک والد مسؤولیت‌پذیر، با توجه به تأثیر قصه گویی در بهبود رشد کودکان، چه مقدار از زمان خود را صرف قصه گویی برای کودک می­‌کنید؟ با توجه به مشغله­‌های دنیای امروز ممکن است پاسخ شما «به ندرت» یا «هرگز» باشد.

خواب مناسب کودک و تحول جسمی، ذهنی، عاطفی و شناختی وی

خواب مناسب کودک و تحول جسمی، ذهنی، عاطفی و شناختی وی

سلامت مفهومی چندبعدی و پویا است. به عنوان سردسته رفتارهای حاکی از سلامت، می‌توان به خواب سالم اشاره کرد (یوسف گمرکچی، شفیع‌پور، پاریاد ۱۳۸۸). سلامت خواب کودکان بااهمیت‌تر از بزرگسالان است

رشد شناختی و ذهنی تا سه سالگی

رشد شناختی و ذهنی تا سه سالگی

رشد شناختی در کنار سایر توانمندی‌ها از اهمیت بسیار بالایی برای کودک برخوردار است. كودک به هنگام تولد، محيط خود و آنچه را در اطرافش مشاهده می‌كند، نمی‌شناسد.

مراحل پیدایی هویت جنسیتی در کودکان زیر ۶ سال

مراحل پیدایی هویت جنسی در کودکان

والدین آگاه و پویا هویت جنسیتی را با توجه به اهمیت شکل‌گیری مردانگی و زنانگی در کودک جهت پذیرش نقش­‌های آینده­ فرزند خود به عنوان یکی از ابعاد مهم جنسی، مد نظر قرار می­‌دهند.