آرشیو دسته بندی: تغذیه و خواب کودک نوپا

۱۰ ماده مورد نیاز بدن کودک – تغذیه کودک

۱۰ ماده مورد نیاز بدن کودک - تغذیه کودک

دانش درباره مواد مورد نیاز بدن به مادران کمک می‌کند تا به رشد جسمانی، روانی و شناختی کودکشان اهمیت بیشتری داده و تغذیه کودک به شکل صحیح و اصولی را برای رشد او به کار بندند. از این رو دسته‌بندی و معرفی مواد غذایی در این مقاله به مادران کمک می‌کند

کنترل گریه شبانه کودکان

گریه شبانه کودکان

گریه کردن یکی از راه های طبیعی کودک برای برقراری ارتباط است. تمام کودکان گریه می­ کنند، برخی بیشتر و برخی کمتر و چنین به نظر می آید که نگرانی تمام والدین بر سر زیاد و کم گریه کردن کودک است.

تنها خوابیدن کودک نوپا در اتاقش

تنها خوابیدن کودک نوپا

وقتی شما قصد تنها خوابیدن کودک نوپا در اتاقش و یا به عبارت دقیقتر قصد ایجاد عادتهای خواب و استقلال در بخواب رفتن کودکتان را دارید، پس بهتر است از سنین پایین تر شروع کنید.

تغذیه کودک ۲ تا ۴ ساله

تغذیه کودک ۲ تا ۴ ساله

تغذیه کودک به طور مناسب در اوایل کودکی موجب ارتقای رشد طبیعی او می‌شود. برای کودک خود مقدار مناسبی غذا از غذاهای متنوع در نظر بگیرید. محیط مناسبی برای او فراهم کنید تا بتواند آزادانه از بین انواع غذاها انتخاب کند.

مدیریت رفتاری برای برطرف کردن مشکلات خواب کودک

مدیریت رفتاری برای برطرف کردن مشکلات خواب در کودک

بررسی‌ها نشان می‌دهد حدود ۲۰ الی ۳۰ درصد کودکان یا با به تختخواب رفتن مشکل دارند یا طی شب بیدار می‌شوند، فقط به این دلیل که والدین از مشکلات خواب کودک آگاهی ندارند.

صبح خیلی زود بیدار شدن کودکان

صبح خیلی زود بیدار شدن کودکان

اگر کودک شما با صبح خیلی زود بیدار شدن  ، خواب شما را برهم می­‌زند یا با پرسه زدن خودسرانه در اطراف خانه موجب نگرانی شما می­‌شود، ابتدا باید بررسی کنید که آیا میزان خواب کودک کافی است یا نه.

راهکارهایی برای رفع خواب آلودگی کودک

راهکارهایی برای رفع خواب آلودگی کودک

ما اغلب چنان گرفتار عادت‌ها و وظایفمان در زمینه بیدار کردن به‌موقع و رتق و فتق امور هستیم که این درگیری‌های اجتناب‌ناپذیر صبحگاهی می‌توانند تمام روز ما را خراب کنند.

مواد ضروری در غذای کودک

مواد ضروری در غذای کودک

یکی از عوامل بسیار مهم در رشد سالم کودکان، تغذیه‌ سالم است. تغدیه سالم تأثیر انکارنشدنی در سلامت حال و آینده کودک دارد. زمانی که صحبت از غذای کودک به میان می‌آید، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد مواد معدنی و ویتامین‌هایی هستند که از راه مواد غذایی جذب بدن می‌شوند.

مصرف آبمیوه های طبیعی در تغذیه کودکان

مصرف آبمیوه های طبیعی در کودکان

در تغذیه کودکان ، آبمیوه دادن چگونه باید باشد؟ مصرف آبمیوه خردسالان و کودکانی که در سنین پایین به سر می‌برند، چگونه باید باشد؟ نوشیدن انواع آبمیوه و زیاده‌روی در آن باعث بروز چه آسیب‌هایی به بدن آنها می‌شود؟