آرشیو دسته بندی: آموزش و یادگیری کودک نوپا

اهمیت آموزش روزانه به کودکان

آموزش روزانه به کودکان

یکی از دغدغه های اصلی والدین آموزش روزانه به کودکان است. آموزش بسیاری از کار ها و امور روزانه که کودک با آنها سرو کار دارد. آموزش اگر به درستی صورت بگیرد نه تنها می تواند در بهبود عملکرد کودکان موثر واقع شود، بلکه در رابطه والدی – کودک نیز می تواند موثر باشد. در […]

شروع مراقبت از دندان ها و مسواک زدن در کودکان

مسواک زدن در کودکان

اکثر والدین اهمیت مسواک زدن در کودکان را درک می ­کنند، ولی از آنجایی که دندان های کودک دائمی نیستند، گاهی کار را جدی نمی­ گیرند.

آموزش توالت رفتن به کودکان؛ چه زمانی و چطور؟

آموزش توالت رفتن به کودکان؛ چه زمانی و چطور؟

شاید شما هم مانند بسیاری از والدین تردید داشته باشید که  چه زمانی برای آموزش توالت رفتن به کودکتان مناسب است؟ باید بدانید که زمان یکسانی برای همه کودکان وجود ندارد پس مهم است که توجه کنید آیا کودک شما علائم آمادگی را نشان می‌دهد یا نه؟

توانمندی­­ های آموزشی در کودکان ۳ تا ۵ ساله

توانمندی­ های آموزشی در کودکان ۳ تا ۵ ساله

کودکان در سنین مختلف قابلیت و توانمندی­ ­‌های متفاوتی دارند. در هر سنی با آگاهی از نحوه رشد و چگونگی آموزش و پرورش و یادگیری کودکان می‌توان آموزش­‌های لازم را به آنها داد. محققان معتقدند سنین ۳ تا ۵ سالگی، مهم‌ترین سن برای رشد و پرورش عملکردهای اجرایی است

آموزش استفاده از قاشق و چنگال به کودکان

آموزش استفاده از قاشق و چنگال به کودکان

این‌طور به نظر می­ رسد که با معرفی ساده قاشق و چنگال به کودک نوپا نمی‌­توان انتظار داشت که کودک، کثیف‌کاری هنگام غذا خوردن را کنار گذاشته به سادگی از قاشق و چنگال استفاده کند.