Category Archives: مهارتهای پدر و مادری

مهارتهای پدر و مادری مجموعه راهنمایی ها در رابطه با فرزندپروری ، تربیت فرزند و تربیت کودک می باشد که به عنوان راهنمای والدین برای فرزند پروری در اختیار پدران و مادران قرار می گیرد.

تقویت اراده در کودکان

تقویت اراده در کودکان

شاید تا به حال برایتان اتفاق افتاده باشد که به رفتار کودکتان در برخورد با مسائل و اطرافیان دقت کرده باشید! ممکن است او را کودکی  با اراده مصمم و قوی یافته باشید و شاید هم او را دارای اراده‌ای ضعیف و متزلزل در برخورد با هم‌سالان و اطرافیان و نیز اتفاقات روزمره زندگی دیده […]

راهکارهایی برای تنظیم زمان خواب کودکان

زمان خواب کودکان

مشكلات مربوط به زمان خواب کودکان در ميان پيش‌دبستاني ها و دبستانی ها بسیار رایج است.

رشد اخلاقی کودکان ، تکنیک هایی برای والدین

رشد اخلاقی کودکان

رشد اخلاقی کودکان مقوله ای مهم است. کودکانی که به هر دلیل از لحاظ اخلاقی رشد لازم را نداشته‌اند، در معرض خطرهاي جدي قرار دارند.

درمان ترس کودکان با یک قصه!

درمان ترس کودکان

ترس حالتی از احساس است. تجربه­ ای ذهنی از چیزی تهدیدکننده که وجود خارجی ندارد. بچه­ ها دوره ­هایی از ترس­ های مختلف را می ­گذرانند. والدین بدون مراجعه به روانشناس خود نیز می توانند در درمان ترس کودکان موفق باشند.

وضعیت های نامناسب بدنی در کودکان

وضعیت های نامناسب بدنی

پدر ومادر گرامی اگر عادت کرده اید که به طور مداوم بگویید علی، صاف راه برو یا مریم صاف بشین و قوز نکن سخن به جایی نمی­ گویید. در این مقاله راهکارهای اصلاح وضعیت های نامناسب بدنی شرح داده می شود.

مقاومت کودکان در برابر حمام

مقاومت کودکان در برابر حمام

مقاومت کودکان در برابر حمام ازترس آنها ناشی می شود. کودکان خردسال ممکن است به علت ترس از رفتن صابون در چشم‌هایشان یا لغزیدن به داخل چاهک حمام، از حمام رفتن یا شستن موهایشان تنفر داشته باشند.

تماشای زیاد تلویزیون در کودکان و راهکارها

تماشای زیاد تلویزیون در کودکان

تماشای زیاد تلویزیون در کودکان حتما عواقب بدی خواهد داشت. برنامه‌های تلویزیون قطعا ارزش‌های کودکان و برداشت‌های آنها را از دنیا و واقعیت‌های جامعه تحت تاثیر قرار می‌دهند.

اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری

اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری

تردیدی نیست که امروزه کامپیوتر و اینترنت به عنوان جزیی جدایی ناپذیر در تمامی مراحل زندگی ما جای باز کرده است. به تبع آن مشکلات مرتبط با آن مانند اعتیاد کودکان به بازی های کامپیوتری نیز شدت گرفته است.

کم رویی در کودکان ، علت ها و راهکارها

کم رویی در کودکان

کم رویی در کودکان به معنی احساس ناراحتی کردن از بودن در جمع است. کودک خجالتی در موقعیت های ناآشنا و هنگام تعامل و گفت و گو با دیگران عصبی و مضطرب می­ شود.