آرشیو دسته بندی: هوش هیجانی

هوش هیجانی چیست؟

آیا کودکان هیجانی از مهارت اجتماعی کافی برخوردار هستند؟ مقاله های هوش هیجانی کودک به موضوع مهارت اجتماعی کودکان می پردازد.

روش های تقویت هوش هیجانی در کودکان

با مطالعه مقالات ذیل همه انچه که لازم است درباره تنظیم هیجانات بدانید را بیاموزید.

آموزش تنظیم هیجان و راهبردهای آن برای معلمین

آموزش تنظیم هیجان

آموزش تنظیم هیجان و راهبردهای آن نقش بسیار با اهمیتی در سلامت روان دانش آموزان ایفا می نماید. مداخلات معلم برای دانش‌آموزان مفید است، چون باعث می‌شود آنها تنظیم هیجان که شامل کاهش استرس  رهبری هیجان و الگوسازی و آموزش مستقیم مهارت‌های مقابله‌ای می‌شود را یاد بگیرند.

رهبری هیجان در کودکان

رهبری هیجان

رهبری هیجان اشاره به صحبت کردن درباره‌ی هیجان نشان دادن چگونگی ابراز درست هیجان، طرح ریزی راهبردهای آرام سازی و تسکین، نشان دادن علاقه به هیجانات کودک و تعامل اطمینان بخش با کودکان در هنگام واکنش هیجانی آنها دارد.

راهکارهای افزایش استقلال در کودکان

افزایش استقلال در کودکان

از جمله موضوعاتی که در رشد شناختی و هیجانی کودکان موثر است، افزایش استقلال در کودکان می باشد. اینکه والدین به گونه ای رفتار کنند که نه تنها مانع ارتقای جراتمندی و شجاعت کودکان برای انجام کار ها نشوند، بلکه بستر ارتقای این مهارت ها را نیز ایجاد کنند، امری ضروریست.

کاهش هیجانات منفی ؛ راهبردهای تنظیم

کاهش هیجانات منفی

راهبردهای کاهش هیجانات منفی شامل مشارکت در فعالیت‌های مثبت (تنوع رفتاری)، افزایش هیجانات مثبت و خوش‌بینی، و حل فعالانه مشکل می‌شود. این رفتار ها فعالیت هایی است که منجر به کاهش هیحان منفی می گردد و برای سلامت کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان و پرورش هوش هیجانی آنها بسیار موثر است.

می دانی چه احساسی دارم؟ همدلی در کودکان

همدلی در کودکان

در ارتباط با همدلی در کودکان ، یک کودک شروع به گریه کردن می کند و به فاصله ای کم ارکستری از گریه در بیمارستان به راه می افتد. مادر سرش را که درد گرفته در دستانش می گیرد و در همین زمان پسر دو ساله اش می خواهد پتویش را روی او بیندازد.

رشد هیجانی کودک و تسریع آن

رشد هیجانی کودک

بر اساس تحقیقات رشد هیجانی کودک باعث افزایش مهارت توجه می شود و کودکی که به لحاظ هیجانی رشد کافی کرده است کمتر دچار مشکلات یادگیری می شود.

تاثیر مشکلات هیجانی در کابوس دیدن کودکان

کابوس دیدن کودکان

در این مقاله به بررسی تاثیر مشکلات هیجانی در خواب دیدن و کابوس دیدن کودکان نوپا می پردازیم. عادات خواب، كيفيت و كميت خواب، سلامت دوران كودكي را تحت تأثير قرار مي دهد.

آموزش شناخت احساسات به کودک

شناخت احساسات

احساسات پیچیده اند. به ویژه برای کودکان 4 ساله ای که متوجه نمی شوند که چرا شما آنچه را که او می خواهد را به او نمی دهید و درک نمی کند که چرا شما از گریه کردن او ناراحت می شوید. آموزش شناخت احساسات به کودکتان می تواند یکی از بهترین راه ها برای […]

اهمیت حالت چهره برای ارتباط با نوزادان

ارتباط با نوزادان

دلبستگی رابطه ای گرم صمیمانه و پایا بین مادر و کودک است که برای هر دو رضایت بخش بوده و ارتباط با نوزادان را تسهیل می کند.

تنظیم هیجانی کودکان و تبعات بی نظمی هیجانی

تنظیم هیجانی کودکان

انجام موفقیت آمیز مراحل رشدی دوره ی کودکی و نوجوانی، نیاز به مهارت تنظیم هیجانی کودکان دارد، و توانایی تنظیم هیجانی کودکان نشانه ی سلامت جسمانی و روانی دانش آموزان است.