آرشیو دسته بندی: مهارت های زندگی

مقاله های مهارت های زندگی برای کودکان و مهارت های زندگی زناشویی پاسخ مناسبی است برای این پرسش که مهارت های زندگی چیست و چگونه می توانیم مهارتهای زندگی را یاد بگیریم و آنرا افزایش دهیم.

اهمیت روابط سازنده خواهر و برادر

خواهر و برادر

حدود 80% کودکان حداقل با یک خواهر یا برادر بزرگ می شوند. خواهر و برادر ها از ارتباط با یکدیگر، نحوه کنار آمدن با دیگران را می آموزند. همه خواهر و برادر ها حتی اگر همیشه با هم ارتباط نداشته باشند، بازهم تاثیر بسزایی بر زندگی یکدیگر دارند.

آموزش نه گفتن و ابراز عقیده به کودکان

آموزش نه گفتن

در روابط اجتماعی قدرت ابراز عقیده و نه گفتن به درخواست های غیر معقول اهمیت بسیاری دارد و مانند دیگر مهارت های اجتماعی باید از کودکی فراگرفته شود. در زیر به اهمیت این مقوله و راهکارهای آموزش نه گفتن می پردازیم.

کاهش هیجانات منفی ؛ راهبردهای تنظیم

کاهش هیجانات منفی

راهبردهای کاهش هیجانات منفی شامل مشارکت در فعالیت‌های مثبت (تنوع رفتاری)، افزایش هیجانات مثبت و خوش‌بینی، و حل فعالانه مشکل می‌شود. این رفتار ها فعالیت هایی است که منجر به کاهش هیحان منفی می گردد و برای سلامت کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان و پرورش هوش هیجانی آنها بسیار موثر است.

راهکارهای موثر در اثر گذاری بر روی دیگران

اثر گذاری بر روی دیگران

بسیاری از ما در ارتباطات اجتماعی خواهان این امر هستیم که اثر گذاری بر روی دیگران داشته باشم و از این طریق روابط اجتماعی خود را مستحکم سازیم و روابط اجتماعی خود را بسیار سازنده نماییم.

۵ راه برای آموزش مهارت های کنترل خشم کودکان

کنترل خشم کودکان

کنترل خشم کودکان نیازمند آموزش مهارت است. همه ما تجربه خشم و عصبانیت داشته و حتی بعضی اوقات پرخاشگری و خشونت هایی از خود بروزداده ایم. بنابراین، عجیب نیست که کودکان در برابر ناکامی ­هایشان پرخاشگری کنند شاید بتوانیم بگوییم که عصبانیت بخشی از عنصر مدنیت امروزه است.

حمایت از همسر باردار ، ویژه پدرها

زنان در دوران بارداری مراحل حساسی را از سر می گذرانند. آنها علاوه بر عواقب بارداری که به سراغشان می آید، گاه استرس های زیادی را تحمل می کنند. بنابراین مردان باید حمایت از همسر باردار را مد نظر قرار دهند.

کنترل عصبانیت برای تازه پدرها

کنترل عصبانیت

پدر شدن اتفاق مهمی در زندگی هر فرد است. باید جای یک پدر بود تا موقع شنیدن مثبت بودن آزمایش احساس او را درک کرد. اما پدر بودن به معنای مسئولیتی فراتر از همسر بودن است. پدر بودن یعنی تأمین محیطی امن برای رشد و پرورش کودک و کنترل عصبانیت

آمادگی برای پدر شدن

پدر شدن

خانم های باردار عواطف متنوع و تغییرات گسترده ای را در زندگی خود تجربه می کنند. اما پدر شدن نیز احساسات و نگرانی های خاص خود را برای کنار آمدن با این تغییر دارد که شاید کمتر به آن توجه می شود.

از فقط شوهر بودن به پدر شدن

پدر شدن

شما روز شماری می کنید تا لحظه پدر شدن فرا برسد. لحظه ای که برای همیشه زندگی شما تغییر خواهد کرد، موضوعی که شاید قبل از این هیچ کس به شما نگفته بود.

تاثیر اینترنت بر مهارت های اجتماعی فرزندان

تاثیر اینترنت بر مهارت های اجتماعی

تاثیر اینترنت بر مهارت های اجتماعی فرزندان انکار ناپذیر است، در این مقاله به بررسی مشکلاتی که در این زمینه ممکن است پیش بیاید می اندازیم.