Category Archives: مشکلات رفتاری کودکان

نشخوار ذهنی کودکان و راهکارهایی برای والدین

نشخوار ذهنی کودکان

نشخوار ذهنی کودکان یکی دیگر از راهبردهای تنظیم هیجان است که منطقی نیست. افرادی که نشخوار ذهنی دارند، مکررا و گهگاهی همیشه درباره‌ی مشکلات فکر می‌کنند.

ایجاد نظم در کودکان

نظم در کودکان

برای بسیاری از مردم واژه انضباط مترادف تنبیه است. اغلب ما در خانواده هایی پرورش یافته ایم که در آن تنبیه روشی نمونه بوده که در مورد انضباط دهی به بچه ها به کار می رفته است. اما این روش به بچه ها فرصت انتخاب نمی دهد  تا بتوانند مسئولیت پذیری را بیاموزند.

مدیریت خشم و هیجان خشم

مدیریت خشم

خشم یکی از هیچان های معروف انسان است. خشم واکنشی متداول نسبت به ناکامی و بد رفتاری است. ارائه تعریفی از خشم بسیار دشوار است زیرا افراد از نظر زمان و علت خشم و نحوی واکنش و مدیریت خشم به آن کاملا متفاوت هستند.

واکنش مناسب والدین در مقابل دزدی کودکان

واکنش مناسب والدین در مقابل دزدی کودکا

در سیر تربیت کودک ، زمانی که متوجه می­‌شوید کودک شما از کیفتان پول برداشته یا برای شرکت در بازی­‌های آنلاین از کارت اعتباری شما استفاده کرده، خیلی متعجب می‌شوید،

آموزش و ایجاد انضباط در کودکان

ایجاد انضباط در کودکان

یکی از موضوعاتی که عموما مابین والدین و کودکان چالش و اختلاف ایجاد می کند، مسئله رعایت “انضباط” است. در این مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم که چگونه می توان با روش های تربیتی بهتری کودکان را به سوی نظم و رعایت انضباط سوق داد.

راه حل نق زدن کودکان

نق زدن کودکان

نق زدن کودکان همیشه آزاردهنده بوده و در حدود سه و نیم سالگی به اوج خود می­ رسد، اما اگر راهکاری برای آن پیدا نکنید تا سنین دبستان همراه کودکتان خواهد بود.

کنترل گریه شبانه کودکان

گریه شبانه کودکان

گریه کردن یکی از راه های طبیعی کودک برای برقراری ارتباط است. تمام کودکان گریه می­ کنند، برخی بیشتر و برخی کمتر و چنین به نظر می آید که نگرانی تمام والدین بر سر زیاد و کم گریه کردن کودک است.

کودکم هر چه می بیند، می خواهد !

کودکم هر چه می بیند، می خواهد!

یکی از مشکلات بسیاری از والدین این است که: کودکم هر چه می بیند، می خواهد! با اینکه خواستن برای تمام ما امری طبیعی است اما بعضی از کودکان مرتبا از والدین خود درخواست دارند و زمانیکه به خواسته شان توجهی نمی ­کنیم جیغ می­ کشند، لگد می ­زنند که الان می ­خوام!

شلوغ کردن بیرون از خانه کودک

شلوغ کردن بیرون از خانه

آيا هيچگاه اتفاق افتاده است هنگامي كه به همراه كودك خود بيرون از منزل هستيد، شلوغ کردن بیرون از خانه کودک، ناراحتي شما را فراهم كرده باشد؟ آيا شما قادر به برخورد كردن با گريه ها و تقاضاهاي مداوم او به هنگام ملاقات دوستان يا در،زمان خريد هستيد؟ آيا هيچگاه با خود فكر كرده “ديگه هيچ […]

عدم انجام و اتمام تکلیف در کودکان

اتمام تکلیف در کودکان

یکی از معمول ترین مشکلات تحصیلی که خیلی خانواده ها شکایت می ­کنند این است که فرزندشان کارهای روزانه مدرسه اش را در زمانی که معلم تعیین کرده به ندرت انجام می ­دهد. اتمام تکلیف در کودکان مشکل است، یا کارهای مدرسه هاش را به خانه می­ آورد که در این مقاله راهکارهایی برای رفع این […]