آرشیو دسته بندی: رشد زبان کودکان

هوش کلامی یا هوش زبانی و پرورش آن

هوش کلامی یا هوش زبانی

هوش کلامی یا هوش زبانی عبارتست از توانایی کاربرد موثر زبان و ارتباطات کلامی در زندگی. تعریف ساده این بعد از هوش این است که دایره لغات فرد از چه تعداد واژگانی تشکیل شده و چقدر می تواند سلیس و واضح به بیان نظرات، احساسات و افکارش بپردازد.

حرف زدن کودک با خودش ! گفتار خصوصی

حرف زدن کودک با خودش

اگر به کودکان خوب نگاه کنید، درمی ­یابید که کودکان گاهی در هنگام انجام دادن یک فعالیت یا بازی با خود حرف می ­زنند، مخصوصا زمانی که در حال انجام یک بازی فکری هستند. به این نوع حرف زدن کودک با خودش گفتار خصوصی یا خودمحور می­ گویند.

زبان مادری به یادگیری زبان دوم کمک می کند

یادگیری زبان دوم

بیشتر معلمین در آمریکا به زبان انگلیسی تعلیم می دهند، با این حال با توجه به آمار مرکز مطالعات آمریکا تعداد کودکانی که به دو زبان صحبت می کنند در سال 2030 به دو برابر خواهد رسید. مطالعه جدید از دانشگاه میسوری نشان می دهد که کودکانی که زبان مادری آنها اسپانیایی است همچنین پیشرفت […]

تقویت زبان اشاره و علائم قبل از شکل گیری زبان

تقویت زبان اشاره

خیلی تعجب آور نیست که نوزادادن می توانند از طریق بعضی علائم ارتباط برقرار کنند. واقعیت این است که در کودکان هر دو مهارت های حرکتی و توانایی فهم زبان زودتر از توانایی صحبت کردن شکل می گیرند، و اینکه کودکان عاشق تقلید حرکات هستند و تقویت زبان اشاره نیز از همین طریق انجام می […]

حس شنوایی نوزادان مبنای هوش زبانی و رشد شناختی

حس شنوایی نوزادان مبنای هوش زبانی

حس شنوایی نوزادان مبنای هوش زبانی آنهاست و در رشد مهارت‌های شناختی، فکری و ارتباطی کودکان بسیار تأثیرگذار است، حس شنوایی است. شنوایی به‌ویژه در رشد زبان کودکان بسیار مؤثر است.

تقویت مهارت های زبانی در نوباوگی و نوپایی

تقویت مهارت های زبانی در نوباوگی و نوپایی

بنابر تحقیقات، جنین ۱۰ هفته‌ای به سخنان مادش گوش می‌دهد. کودکان از لحظه تولد آماده برقراری ارتباط با محیط اطراف هستند. در طول دوان جنینی صداهایی شنیده‌اند و با زبان مادری خود آشنا شده‌اند.

تقویت مهارت های زبانی در خردسالان

تقویت مهارت های زبانی در خردسالان

خردسالان حرف‌های زیادی برای گفتن به شما دارند اما هنوز بیش از آنچه توانایی بیان داشته باشند، توان درک گفتار و اعمال و حرکات دیگران را دارند. مهارت های زبانی و گفتاری کودکان پیشرفت بسیار سریع دارد.

رشد زبانی از تولد تا ۵ سالگی

رشد زبانی از تولد تا ۵ سالگی

درباره رشد زبانی کودکان باید بگوییم که زبان‌آموزی از تولد آغاز می‌شود. نوزاد از صداهای محیط آگاهی دارد و به سخنان کسانی که در اطراف او هستند، گوش می‌دهد.

گفتار کودک من در ۲ تا ۴ سالگی

گفتار کودک من در ۲ تا ۴ سالگی

گفتار صحیح و مناسب از جمله مهم‌ترین توانایی‌های افراد است. بخش اعظم و بزرگی از این توانایی در سنین کودکی پی‌ریزی می‌شود. گفتار و مهارت‌های مربوط به آن در بسیار از حیطه‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای دارد.

رشد زبان در کودک تا ۲ سالگی

رشد زبان در کودک تا ۲ سالگی

یک از پیچیده‌ترین مراحل رشد کودک ، رشد زبان و تسلط او بر آن است. کودک از طریق سخن گفتن می‌تواند با جهان پیرامون خود ارتباط برقرار کند.