Category Archives: تربیت جنسی

مقاله های تربیت جنسی کودک و نوجوان درباره امور جنسی و آموزشهای لازم و تربیت جنسی کودکان و نوجوانان شما را راهنمایی می کند.

پیشگیری از سوء استفاده­ ی جنسی با مقاوم سازی کودک

سوء استفاده­ ی جنسی

پیشگیری از آسیب جنسی و سوء استفاده­ ی جنسی از راه­های گوناگون می­ تواند صورت پذیرد. یکی از این مهم­ترین راه­ها مقاوم­ ساختن کودک است. در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

‌‌محیط غیراخلاقی، زمینه‌ساز بروز انحرافات جنسی

‌‌محیط غیراخلاقی، زمینه‌ساز بروز انحرافات جنسی

بر کسی پوشیده نیست که محیط به عنوان یک شمشیر دولبه، می‌تواند سبب رشد و پرورش هر چه بیشتر کودک شود یا زمینه­‌ساز بروز انحرافات جنسی در کودک تلقی شود. در این میان در جهت پیشگیری از بروز انحرافات جنسی و مشکلات آتی در کودک سؤالات و چالش‌­های گوناگونی برای والدین به وجود می‌آید.

برخورد مناسب با رفتار جنسی کودکان

رفتار جنسی کودکان

خانواده به عنوان اولین و مهمترین کانون رشد و تربیت و منبع کسب اطلاعات کودکان اهمیت فوق العاده ای در شکل گیری و تکامل رفتاری دارد و نخستین گروهی که باید مسئولیت آموزش فرزندان در زمینه تربیت جنسی و رفتار جنسی کودکان را بر عهده بگیرد، خانواده است.

رفتار مناسب در ارتباط با کنجکاوی جنسی کودکان

کنجکاوی جنسی کودکان

رفتار مناسب در ارتباط با کنجکاوی جنسی کودکان کدام است؟ سوالی که اغلب والدین بارها و بارها می پرسند این است که چگونه می توانم درباره روابط جنسی با فرزندم حرف بزنم.

استراتژی هایی برای مشکلات جنسی کودکان پیش دبستانی

مشکلات جنسی کودکان

مشکلات جنسی کودکان برای والدین هشدار دهند و نگران کننده است. زیرا با این رفتارها ممکن است شما احساس شرمساری کنید  و از همه بدتر ممکن است این رفتارها منشأ بسیاری از اضطراب ها برایتان شود که مبادا او مورد سوء استفاده جنسی قرار گیرد.

علت خود ارضایی در کودکان

خود ارضایی در کودکان

خود ارضایی در کودکان به عنوان یک مسأله شایع اما تابو همواره مطرح است. سؤالی که ممکن است پیش بیاید، این است که چه عواملی سبب می‌شوند کودک بیشتر خودارضایی کند؟

بلوغ در پسران و نشانه های آن

بلوغ در پسران

کودکان در سنین دبستان و پیش از آنکه وارد مرحله بلوغ شوند، بهتر است از برخی تغییرات ناشی از بلوغ در پسران آگاهی داشته باشند.

آموزش مسائل جنسی به کودکان و سبک تربیتی

آموزش مسائل جنسی به کودکان

آموزش مسائل جنسی به کودکان به عوامل متعددی وابسته است. یکی از این موارد سبک تربیتی والدین است.

کودکان عقب مانده و سوء رفتار جنسی

کودکان عقب مانده

سوء استفاده جنسی از کودکان عقب مانده بازتاب گسترده‌ای دارد، بسیاری از این آزارها بر قشری تحمیل می‌شود که به دلیل ناتوانی‌های متعدد قادر به دفاع از خود نیستند.

از اختلال هویت جنسیتی چه می­‌دانیم؟

از اختلال هویت جنسیتی چه می­‌دانیم؟

دخترم دائماً فکر و خیال پیرامون فعالیت­‌های جنس مخالف از خود نشان می­‌دهد! پسرم پیوسته کارهای یک دختر را انجام می­‌دهد! پسرم لباس‌­های دخترانه می­‌پوشد و در هر انتخاب خود پوشیدن لباس دخترانه را به پسرانه ترجیح می­‌دهد!