آرشیو دسته بندی: آموزش و پرورش

بخش آموزش و پرورش مجله بامام شامل یادگیری ، اختلال یادگیری دانش آموزان ، مهدک کودک مناسب ، مدر سه مناسب و آموزش  دانش آموزان می باشد.

نگاهی به اهمیت درس علوم تجربی

علوم تجربی

علوم تجربی مانند خواندن و نوشتن و محاسبات در میان دروس اهمیت دارد و تقویت آن می تواند آینده تحصیلی دانش آموزان را تحت تاثیر قرار دهد. در یادداشت زیر اهمیت این درس و روش های مناسب تدریس آن را بررسی می کنیم.

روش تدریسی کیف در مدرسه

کیف در مدرسه

انجام تکالیف مدرسه از جمله روش هایی است که یادگیری را بهبود می بخشد و تثبیت می نماید. پیش از این روال به این صورت بود که دانش آموزان وظیفه داشتند تکالیف خود را در خانه و با کمک گرفتن از والدین انجام دهند اما چند سالی است که با اجرای روش کیف در مدرسه […]

فواید اردوهای مدرسه ای

اردوهای مدرسه ای

اردوهای مدرسه ای با اهداف آموزشی و تفریحی برگزار می شوند و شرکت در آنها مزایا و معایبی دارد که نکاتی را در این باره مطالعه می کنیم.

آموزش حقوق شهروندی و کودکان

حقوق شهروندی

هر جامعه ای دارای قوانین و اصولی است که نیاز هست کودکان با آنها آشنا شوند. دستیابی به این حقوق و حقوق شهروندی می تواند در بهبود روند زندگی کودکان موثر باشد. نگاهی داریم به چگونگی آموزش این اصول به کودکان.

اهمیت شناخت مشاهیر کشور برای کودکان

مشاهیر کشور

آشنایی با تاریخ و مشاهیر کشور برای کودک و بزرگسال ضرورت دارد و اگر شناختی از گذشته وطنمان نداشته باشیم دچار بحران هویت می شویم. در یادداشت زیر می خوانیم که اهمیت این مقوله چیست و چگونه می توان آنرا برای کوکان جذاب کرد.

سن مناسب مهدکودک

سن مناسب مهدکودک

سن مناسب مهدکودک چه سنی است؟ آیا در سنین طفولیت فرستادن کودک به مهدکودک درست است؟ خانواده ها به چه نکاتی در این زمینه باید دقت کنند؟

آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان

آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی

کودکان از جمله افرادی هستند که سالیانه در معرض خطر سوانح رانندگی قرار می گیرند و نیاز است که آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی برای حفظ ایمنی شان ببینند. چگونگی آموزش این مقوله در یادداشت زیر آمده است.

تاثیر کتاب بر کودکان و پرورش ذهن

تاثیر کتاب بر کودکان

بدون شک نمی توان از تاثیر تاثیر کتاب بر کودکان و کتابخوانی غافل شد. اکثر والدین علاقه دارند که فرزندانی کتاب خوان داشته باشند تا آنها مهارت هایی را از این طریق بیاموزند.

مشکل مدرسه نرفتن کودکان و راهکارها

مدرسه نرفتن

همه پدر ومادر ها برای درس خواندن فرزندانشان، اهمیت بسیاری قایلند و دوست دارند کودکشان در مدرسه، درس خوان باشند ولی گاهی شرایط بر خلاف تصور والدین پیش می­ رود و مسایلی به وجود می­ آید که باید برای مدرسه نرفتن کودکان اقدامی انجام داد.

مشکلات میان معلم و دانش آموز

مشکلات میان معلم و دانش آموز

ممکن است در طول تحصیل کودک شما، معلمی پیدا شود که زیاد با فرزند شما جور در نیاید یا کودک شما به معلمش علاقه مند نباشد در این مواقع برای غلبه بر مشکلات میان معلم و دانش آموز چه باید کرد؟