Category Archives: رشد کودک از 7 تا 12 سالگی

توجه به رشد کودک از 7 تا 12 سالگی ، رشد کودک ماه به ماه و مراحل رشد کودکان می تواند در سلامت رشد و کودک دبستان تاثیر گذار باشد.

رشد و پرورش اجتماعی کودکان

پرورش اجتماعی کودکان

از دوره طفولیت، کودکان در جهانی پیچیده به فعالیت می پردازند. تعامل با والدین اولین شکل تجربه کردن تعاملات اجتماعی است. تعاملات سالم دلبستگی و رابطه برای کودکان ایجاد می کند. دلبستگی حس ارتباط بین دو نفر است که اساسی برای ایجاد رابطه های دوستی است.

اهمیت و نقش پدر برای کودکان 5 تا 7 سال

نقش پدر برای کودکان

در گذشته به نقش پدر برای کودکان اهمیت چندانی داده نمی شد. اما به مرور روان شناسان با ورود به این حوزه، تأثیر نقش پدران در زندگی کودکان را مورد بررسی بیشتر قرار دادند.

کمک به رشد شخصیت کودک

رشد شخصیت کودک

چطور می توان به رشد شخصیت کودک کمک کرد؟ جان، لیزا و بیلی هر سه سه سال دارند اما می توانیم از همین حالا پیش بینی کنیم که جان در حالی بزرگ می شود که در تصمیم گیری مشکل خواهد داشت، لیزا در برابر قوانین سرکشی خواهد کرد و بیلی کنجکاو و مستقل خواهد بود.

نقش بازی در رشد کودک

نقش بازی در رشد

نقش بازی در رشد کودک بسیار با اهمیت است. ورزش و بازی، سلامت جسمی انسان را تضمین می کند. انجام فعالیت های ورزشی باعث ایجاد نظم و هماهنگی حرکات بدن می شود.  عضلات بدن تقویت می شود و خستگی دیرتر بروز می کند. خستگی روحی و فشارهای عاطفی را کاهش می دهد.

روانشناسی نقاشی کودکان و مراحل تحول آن (2)

نقاشی کودکان و مراحل تحول آن

روانشناسی نقاشی کودکان و مراحل تحول آن زمینه ای جذاب در روانشناسی است که زمینه ساز تحقیقات زیادی شده است. بررسی طراحی کودکان می تواند بینشی مهم درباره اینکه چطور طراحی در رشد فیزیکی، احساسی و شناختی کودک تاثیر دارد به ما بدهد.

تاثیر اینترنت بر مهارت های اجتماعی فرزندان

تاثیر اینترنت بر مهارت های اجتماعی

تاثیر اینترنت بر مهارت های اجتماعی فرزندان انکار ناپذیر است، در این مقاله به بررسی مشکلاتی که در این زمینه ممکن است پیش بیاید می اندازیم. 

والدگری مقتدر، راهکار رشد اجتماعی در کودکان

رشد اجتماعی در کودکان

مي‌دانيم آنچه زمينه‌ساز رفتار سازگارانه انسان در محيط زندگي خویش است، كيفيت مطلوب و سالم عواملي است كه ساخت شخصيت او را از سال‌هاي اوليه كودكي، در اولين محيط اجتماعي يعني خانواده شكل داده است. تأثیر والدین بر رشد اجتماعی در کودکان به عنوان اساس جریان اصلی نظریه‌هاي روانشناختی در نظر گرفته شده است.

اهمیت و فواید ورزش در مدرسه

فواید ورزش در مدرسه

فعالیت بدنی برای کودکان ضروری است در این یادداشت درباره دلایل اهمیت و فواید ورزش در مدرسه صحبت می کنیم.

مهارت های حرکتی لازم برای دانش آموزان دبستانی

مهارت های حرکتی لازم برای دانش آموزان

رشد مهارت های حرکتی لازم برای دانش آموزان ملاکی است برای ارزیابی رشد طبیعی ذهن و جسم آنها. در این یادداشت نگاهی انداخته ایم به مهارت های حرکتی که یه کودک دبستانی باید داشته باشد.

ویژگی های یک معلم خوب در راهنمایی

یک معلم خوب در راهنمایی

معلمی شغل دشواری است و در دوره راهنمایی نیز دشواری های بیشتری دارد. در این مقاله به بررسی باید ها و نباید ها در مورد یک معلم خوب در راهنمایی پرداخته ایم.