آرشیو دسته بندی: آموزش و یادگیری کودک دبستانی

آموزش مهارت تفکر نقادانه به کودکان دبستانی

مهارت تفکر نقادانه به کودکان

اگر به کودکان فرصت کاوش در جهان اطراف را بدهیم. هم روزه با  مسائل زیادی روبرو می شوند که نیازمند چالش است. مسائلی فیزیکی، ارتباطی، درک نحوه کارکرد که فرصتی فراهم می کند تا مهارت تفکر نقادانه را  تجربه و تمرین کنند.

آموزش حقوق شهروندی و کودکان

حقوق شهروندی

هر جامعه ای دارای قوانین و اصولی است که نیاز هست کودکان با آنها آشنا شوند. دستیابی به این حقوق و حقوق شهروندی می تواند در بهبود روند زندگی کودکان موثر باشد. نگاهی داریم به چگونگی آموزش این اصول به کودکان.

۵ راه برای آموزش مهارت های کنترل خشم کودکان

کنترل خشم کودکان

کنترل خشم کودکان نیازمند آموزش مهارت است. همه ما تجربه خشم و عصبانیت داشته و حتی بعضی اوقات پرخاشگری و خشونت هایی از خود بروزداده ایم. بنابراین، عجیب نیست که کودکان در برابر ناکامی ­هایشان پرخاشگری کنند شاید بتوانیم بگوییم که عصبانیت بخشی از عنصر مدنیت امروزه است.

افزایش یادگیری کودکان و موفقیت های تحصیلی

افزایش یادگیری کودکان

افزایش یادگیری کودکان یکی از دغدغه های معلمان و والدین است. معلمان و والدین بدون تردید در قبال رشد هیجانی، اجتماعی و تحصیلی دانش آموزان مسئولیت سنگینی دارند.

آموزش مهارت جرات مندی به کودکان

مهارت جرات مندی

مهارت جرات مندی از جمله توانایی های است که افراد در سنین مختلف بدان نیاز دارند. جرات مندی به این توانایی افراد  اشاره دارد که آنها صادقانه و بدون ترس از قضاوت و دیدگاه دیگران نظرات خود را مطرح می نمایند.

راهکارهایی برای مواجهه با خشونت در مدرسه

خشونت در مدرسه

با وجودی که تعداد موارد خشونت در مدرسه نادر هست ولی همچنان فکر کردن به این موضوع برای والدین وحشتناک و ترس آور است.

چرا کودکان با مشکلات یادگیری در انجام تکالیف مشکل دارند؟

چرا کودکان با مشکلات یادگیری در انجام تکالیف و رسیدن به اهداف مشکل دارند؟

کودکان با مشکلات یادگیری عموماً در انجام تکالیف و رسیدن به اهداف خود با ضعف‌هایی روبرو هستند. این کودکان عملکرد ضعیف‌تری نسبت به همسالان خود دارند.

جرأت ورزی در کودکان و ضرورت آموزش آن

ضرورت آموزش جرأت ورزی به کودکان

جرأت ورزی یکی از مؤلفه‌های روابط اجتماعی کودکان است و ضروری است که والدین و معلمان مؤلفه‌های روابط اجتماعی را در هر سن به کودک بیاموزند. ابراز وجود یا جرأت ورزی بدین معنی است که فرد بتواند از حق و عقیده خود بدون تجاوز به حق و عقیده دیگران، حمایت کند.

نقش حافظه فعال در یادگیری دانش‌آموزان دبستانی

حافظه فعال در یادگیری دانش‌آموزان

در این مطلب مروری داریم بر عملکرد حافظه فعال یا حافظه کاری؛ نوعی از حافظه که در مهارت‌های تحصیلی و فعالیت‌های آموزشی دانش‌آموزان مؤثر است. علاوه بر آن، توانایی حافظه دانش‌آموزان دوره ابتدایی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.