آرشیو دسته بندی: خردسال

کودک خردسال به کودک از دو تا پنج سالگی اطلاق می شود. این بخش جامع ترین  مقاله های خواب و تغذیه کودک از 2 تا 5 سالگی ، رشد کودک از 2 تا 5 سالگی و تقویت هوش کودک از 2 تا 5 سالگی در اختیار مادران و پدران می گذارد.

فلش کارت آموزشی کودک و تقویت نیمکره راست مغز

فلش کارت آموزشی کودک

فلش کارت آموزشی کودک از جمله ابزارهای آموزشی است که با تکیه بر فعال سازی و بهبود عملکرد نیمکره راست مغز توسعه یافته است. همانطور که کار کردن یک عضله آن را قوی تر می کند، انجام این فعالیت ها نیز به ورزیده شدن مغز کمک می کند.

اهمیت بازی پازل برای کودکان

اهمیت بازی پازل

اهمیت بازی پازل به خاطر تاثیری است که بر ابعاد مختلف هوش و توانایی های ذهنی کودک و همچنین سایر گروه های سنی دارد. پازل ها از تصویرهای دو یا چهار قطعه ای برای کودکان نوپا دارد تا عکس های پیچیده تری که بیست و چهار یا سی و شش قطعه را در بر می […]

وضعیت های نامناسب بدنی در کودکان

وضعیت های نامناسب بدنی

پدر ومادر گرامی اگر عادت کرده اید که به طور مداوم بگویید علی، صاف راه برو یا مریم صاف بشین و قوز نکن سخن به جایی نمی­ گویید. در این مقاله راهکارهای اصلاح وضعیت های نامناسب بدنی شرح داده می شود.

مقاومت کودکان در برابر حمام

مقاومت کودکان در برابر حمام

مقاومت کودکان در برابر حمام ازترس آنها ناشی می شود. کودکان خردسال ممکن است به علت ترس از رفتن صابون در چشم‌هایشان یا لغزیدن به داخل چاهک حمام، از حمام رفتن یا شستن موهایشان تنفر داشته باشند.

آموزش قرص خوردن به کودکان

آموزش قرص خوردن

 خوردن و فرو دادن یک جا و تمامی قرص و یا کپسول نیازمند مهارت و آموزش قرص خوردن است. بیشتر کودکان خردسال داروهایشان به صورت شربت، و یا قرص های جویدنی است اما زمانیکه بزرگ تر می ­شوند اغلب  داروها به صورت قرص است.

تماشای زیاد تلویزیون در کودکان و راهکارها

تماشای زیاد تلویزیون در کودکان

تماشای زیاد تلویزیون در کودکان حتما عواقب بدی خواهد داشت. برنامه‌های تلویزیون قطعا ارزش‌های کودکان و برداشت‌های آنها را از دنیا و واقعیت‌های جامعه تحت تاثیر قرار می‌دهند.

عدم انجام تکالیف از سوی کودک

عدم انجام تکالیف

در این مقاله راهکارهایی برای عدم انجام تکالیف از سوی کودکتان ارائه خواهیم داد. رفتارهای آزاردهنده ای از کودکان که همه روزه تکرار می­ شود و نیازمند توجه مداوم و برخورد سنجیده است، والدین را بیش از رفتارهای دیگر کودک خسته می­ کند.

بیرون رفتن کودک از حیاط

بیرون رفتن کودک از حیاط

بیرون رفتن کودک از حیاط همیشه برای والدین دردسر ساز است. بعضی از کودکان هنگام بازی در حیاط خانه به راحتی در را باز می­ کنند و شروع به دویدن و بازی کردن می ­کنند و احساس می­ کنند وارد یک محوطه بسیار بزرگ شده اند و دیگر هیچ محدودیتی را نمی­ پذیزند.

مشکل لباس پوشیدن کودکان ، راه حلها

مشکل لباس پوشیدن کودکان

در برخی از خانواده‌ها لباس پوشاندن به کودکان کشمکشی است که تمام روز به طول می‌انجامد. مشکل لباس پوشیدن کودکان کار روزمره ای است که گاهی آن قدر غیر قابل تحمل می شود که بسیاری از پدران و مادران را از کوره به در می برد.