Category Archives: بازی و سرگرمی

مقاله های بازی و سرگرمی در باره بازی های کودکانه ، سرگرمی کودکان در خانه ، بازی های کودک و سرگرمی کودک و تاثیر آن در رشد و پ اطلاعات جامعی به پدران و مادران می دهد.

بازی هایی برای پرورش ذهن کودکان زیر دو سال

بازی هایی برای پرورش ذهن

پرورش هوش و ذهن کودک ارتباط زیادی با آموزش و بازی هایی دارد که والدین برای او در نظر می گیرند. در این مقاله به توصیف بازی هایی برای پرورش ذهن کودکان زیر دو سال پرداخته ایم که می تواند برای والدینی که فرزند زیر دو سال دارند مفید واقع شود.

فعالیت هایی برای پرورش ذهن کودکان

پرورش ذهن کودکان

بازی کارآمدترین وسیله ای است که می توان از آن برای ارتباط برقرار کردن و پرورش ذهن کودکان خردسال قبل از دبستان استفاده نمود. معمولا کودکان در این دوره سنی روز خود را با بازی کردن می گذرانند بنابراین آگاهی والدین از بازی های مفید این سن ضروری است که در این یادداشت به آن […]

بازی های ذهنی کودکان زیر دو سال

بازی های ذهنی

پرورش هوش و ذهن کودک ارتباط زیادی با آموزش و بازی هایی دارد که والدین برای او در نظر می گیرند. در این مقاله به توصیف تعدادی از بازی های ذهنی پرداخته ایم که می تواند برای والدینی که فرزند زیر دو سال دارند مفید واقع شود.

رشد هیجانی و اجتماعی نوزادان توسط بازی

رشد هیجانی و اجتماعی

رشد هیجانی و اجتماعی انسان از همان دوره نوزادی در حال شکل گیری است. نوزاد انسان در نخستین ماه های زندگی اش با گریه کردن با دیگران ارتباط برقرار می کند. اما او در چهار یا پنجمین ماه زندگی اش اولین لبخند اجتماعی را می زند و یاد می گیرد که با لبخند با دیگران […]

بازی های جذاب فکری برای نوزادان

بازی های جذاب فکری

کودکان تنها از ۳ طریق دنیای پیرامون خود را می شناسند؛ گرفتن، نگاه کردن و به دهان بردن. این شیوه تفکر و یادگیری در دوران نوزادی منحصر به فرد است و او می تواند از این طریق دانش عمومی خود را درباره جهان پیرامونش بالا ببرد.

بازی های گروهی خانوادگی

بازی های گروهی خانوادگی

کودکان شادی را در بازی های گروهی خانوادگی و دسته جمعی با همه اعضای خانواده می دانند. به نظر آنها شادی چیزی جز بازی کردن و تفریح در کنار پدر و مادر، خواهر و برادرها نیست. 

بازی های اجتماعی برای کودکان اتیستیک

کودکان اتیستیک

بازی به رشد مهارت های ظریف و درشت، مهارت های زبانی و ارتباط و حل مسئله و تفکر کمک می کند. کودکان اتیستیک در رشد بازی شان نیز آسیب هایی به چشم می خورد اما والدین می توانند با بکارگیری برخی راهکارها و بازی ها این مشکل را از میان بردارند.

نقاش کوچولو، نقاشی نوزادان

نقاشی نوزادان

همه مادران معتقدند کودک نوزادشان نمی تواند نقاشی بکشد چون بازی با مداد برایش خطرناک است، رنگ های انگشتی هم برای سلامتی او ضرر دارد. اما پس تجربه نقاشی نوزادان و کار با رنگ ها چه می شود؟

بازی هایی برای حافظه دیداری

حافظه دیداری

بازی ها و فعالیت های حافظه دیداری می تواند به بالا بردن مهارت های کودکان در یادگیری لغات و اعداد کمک کند. کودک در نخستین سال های مدرسه از روی شکل اعداد و حذف آنها را می آموزد.