آرشیو دسته بندی: سلامت، تغذیه و ورزش دوران بارداری

سلامت، تغذیه و ورزش دوران بارداری مستقیما به هم وابسته اند. برای آشنایی با اهمیت و نکات قابل توجه در این زمینه مجموعه مقالات این بخش را که به هریک از این عوامل از زوایای مختلف توجه می کنند، مطالعه نمایید.

معاینات اولیه و واکسیناسیون زنان باردار

معاینات اولیه و واکسیناسیون زنان باردار

واکسیناسیون زنان باردار واکسیناسیون زنان باردار با واکسن دوگانه یادآور ده ساله  انجام می‌شود. در صورت نیاز به هر واکسن دیگری بدون دستور پزشک نباید تجویز شود. معاینات اولیه معاینه لگنی و غربالگری سرطان دهانه رحم با آزمون پاپانيکولا (پاپ اسمیر) در زنانی که به تازگی غربالگری نشده‌اند، صورت می‌پذيرد.

معرفی ورزش های دوران بارداری

ورزش های دوران بارداری

ورزش های دوران بارداری با ورزش های دیگر ایام متفاوت است. کمردرد رایج ترین علامت بارداری است. چون هورمون هایی که در این دوره ترشح می شوند، رباط ها را شل می کنند.

مشکلات دوران بارداری

مشکلات دوران بارداری

مشکلات دوران بارداری طبیعی است. بارداری بیماری نیست بلکه به دلیل تغییرات ناگهانی هورمون ها در شروع بارداری بیشتر زنان دچار افت و خیزهایی در وضعیت جسمانی خود می شوند ما مایلیم در این مقاله به برخی از مشکلات جسمانی زنان در سه ماهه نخست بارداری بپردازیم و پیشتر از هر چیز راهکارهای مختلفی را […]

رژیم غذایی ناسالم در دوران بارداری منجر به کودک بیش فعال می شود

کودک بیش فعال

یک تحقیق جدید در دانشگاه کینگ لندن و بریستول نشان داده است که رژیم غذایی پر چربی و پر قند در زمان بارداری  با نشانگان بیش فعالی و نقص توجه همراه است و منجبر به تولد کودک بیش فعال می شود. 

مصرف استامینوفن در دوران بارداری و مشکلات رفتاری کودکان

مصرف استامینوفن در دوران بارداری

به طور کلی مصرف استامینوفن در دوران بارداری از سوی زنان دارویی بی خطر در نظر گرفته می شود. با توجه به تحقیقات انجام شده استفاده از داروی تسکین درد استامینوفن که در دوران بارداری بسیار زیاد استفاده می شود، می تواند منجر به مشکلات رفتاری متعدد در کودکان  شود.

تاثیر الکل بر جنین و سندروم جنین الکلی

تاثیر الکل بر جنین

تاثیر الکل بر جنین بعنوان سندروم جنین الکلی مشهور است. الکل، شراب، آبجو و انواع نوشیدنی‌های الکلی اولین علت قابل پیشگیری نقایص هنگام تولد و همین طور اختلالات رشدی ایالات متحده آمریکا است.

ورزش در دوران بارداری ارتباطی با تولد زودرس ندارد

ورزش در دوران بارداری

دانشمندات تأثیر ورزش بر بارداری را مورد بررسی قرار داده‌اند و نتایج نشان می‌دهد که ورزش در دوران بارداری با تولد زودرس ارتباطی ندارد.

مسافرت در دوران بارداری

مسافرت در دوران بارداری

گاهی پیش می‌آید که مجبور شوید در دوران بارداری‌تان به یک مسافرت بروید. مسافرت در دوران بارداری نیازمند رعایت نکات ایمنی و بهداشت است.

درمان استرس بارداری و مدیریت آن

درمان استرس بارداری

بارداری در کل شرایط استرس‌زایی را برای والدین به همراه دارد. نحوه کنار آمدن با اضطراب و درمان استرس بارداری بسیار حائز اهمیت است.

سندروم پای خسته در دوران بارداری

سندروم پای خسته

اگر احساس برانگیختگی غیرقابل کنترل در حرکت پاهایتان می‌کنید و احساسی مثل سوزش، گزش و ناتوانی در راحت قدم برداشتن می‌کنید، شما به سندروم پای خسته مبتلا هستید.