آرشیو دسته بندی: زایمان

بیماری ­های ناشی از صدمات حین زایمان

صدمات حین زایمان

بیماری های مربوط به کودکان معمولا طیف وسیعی دارند. کودکان از همان زمان جنینی و قبل از تولد، در معرض انواع بیماری ها و آسیب ­های جسمانی هستند. بخشی از بیماری ها مربوط به دوران جنینی، برخی مربوط به زمان تولد و صدمات حین زایمان و بخش دیگری از بیماری ها پس از تولد بروز […]

هر چه درد زایمان بیشتر باشد افسردگی پس از زایمان نیز بیشتر است.

افسردگی پس از زایمان

تحقیقات جدید ارائه شده، نشان می دهد، زنانی که درد زایمان بیشتر و مداوم تری را تجربه می کنند به احتمال بیشتری به افسردگی پس از زایمان مبتلا می شوند.

سزارین و ضرورت­‌های انجام آن

سزارین و ضرورت­‌های انجام آن

آمارهای رسمی سازمان بهداشت جهانی نشان می­‌دهد امروزه ۳۳ درصد یعنی یک‌سوم زایمان‌ها به صورت سزارین انجام می­‌گیرد. یعنی از هر سه زن یک نفر کودک خود را با این روش به دنیا می­‌آورد.

زایمان طبیعی و روش‌های کاهش درد

زایمان طبیعی و روش‌های کاهش درد

زایمان طبیعی یک فرآیند کاملاً طبیعی برای تولد نوزاد است و نسبت به زایمان سزارین دارای مزایای بیشتری هم برای مادر و هم برای نوزاد است.

پیامدهای بارداری و زایمان: تغییرات روایت زندگی

پیامدهای بارداری و زایمان: تغییرات روایت زندگی

احساس زیبا و منحصر به فرد مادر شدن و پذیرفتن بارداری اگرچه می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد اما این دوران خالی از اضطراب هم نیست. اضطرابی مبهم از آینده کودکان و همچنین تغییرات زندگی مادر که به طور کلی موجب تغییرات معنایی در زندگی یک زن می‌شود.

درباره زایمان طبیعی و سزارین

درباره زایمان طبیعی و سزارین

تولد نوزاد یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌هایی است که با آن روبرو می­‌شویم. وقتی این تجربه برای افراد نزدیک دور و برمان اتفاق بیفتد، جالب‌تر هم می‌شود.