آرشیو دسته بندی: بارداری هفته به هفته

مقالات بخش بارداری هفته به هفته  به شما کمک می کنند تا با رشد جنین و ویژگیها و تغییرات جسمی و روحی مادر باردار و نیازهای زن حامله در طول هفته های بارداری و دوران حاملگی آشنا شوید.

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری

در هفته بیست و یکم بارداری وزن جنین به حدود ۳۴۰ گرم و قد آن نیز تقریبا به ۲۷ سانتی‌متر می رسد. اگر سونوگرافی کنید می بینید که ابروها ، مژه ها و پلک‌های جنین کامل و حرکت‌های او کاملا محسوس شده و نسبت به صداها واکنش دارد. 

مراقبت های بارداری در هفته ششم و هفتم

مراقبت های بارداری

کسب دانش و به دست آوردن اطلاعات در مورد بارداری و اتفاقاتی که درون بدنتان می‌افتد و همچنین مراقبت های بارداری به چند دلیل حائز اهمیت است.

بارداری هفته به هفته ، هفته های هشتم، نهم، دهم

بارداری هفته به هفته

کسب دانش و به دست آوردن اطلاعات در مورد بارداری هفته به هفته و اتفاقاتی که در دورن بدنتان می افتد به چند دلیل حائز اهمیت است. نخست اینکه حس کنجکاوی شما را برطرف کرده و به شما کمک می کند تا بارداری علمی تری داشته باشید.

پنج هفته حساس اول بارداری

پنج هفته حساس اول بارداری

کسب دانش و به دست آوردن اطلاعات در مورد بارداری و اتفاقاتی که در درون بدنتان می‌افتد، به چند دلیل حائز اهمیت است. نخست اینکه حس کنجکاوی شما را برطرف کرده و به شما کمک می‌کند تا بارداری علمی‌تری داشته باشید.

نه ماه بارداری و مراحل رشد کودک (قسمت دوم)

نه ماه بارداری و مراحل رشد کودک (قسمت دوم)

 در قسمت اول این مقاله درباره مراحل رشد جنین پس از لقاح در دو ماه اول بارداری صحبت کردیم و گفتیم که مراحل رشد جنین پیش از تولد، به طور کلی شامل سه مرحله می­‌شود.

نه ماه بارداری و مراحل رشد کودک (قسمت اول)

طی نه ماه بارداری کودک من چه مراحلی از رشد را طی می‌کند؟ (قسمت اول)

مادر و پدر و سایر اطرافیان کودکان می‌توانند رشد کودک را بعد از تولد از نزدیک ببینند و کارهای لازم برای رشد بهتر کودک را انجام دهند. اگر کودکشان نیاز به غذای خاصی داشته باشد، آن را به کودک می­‌دهند و اگر نیاز به مراقبت دیگری باشد، برای آن تلاش می­‌کنند

هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری را تبریک می‌گوییم. اگر چه شاید از این دوران زده شده‌اید، انرژی سابق را ندارید، تمرکز طولانی‌مدت برای شما سخت است و احساس ناراحتی می‌کنید.

هفته سی و نهم بارداری

سه ماهه سوم، هفته سی و نهم بارداری

هفته سی و نهم بارداری ؛ هنوز زایمان نکرده‌‌اید؟ اگر این اولین بچه شما باشد، احتمال به تأخیر افتادن زایمان زیاد است. حتی اگر صد درصد از تاریخ شروع بارداری مطمئن باشید ضمانتی برای تاریخ داده شده برای زایمان طبیعی وجود ندارد. مطمئن باشید که هر وقت کودک شما آماده آمدن باشد، می‌آید.

هفته سی و هشتم بارداری

هفته سی و هشتم بارداری

هفته سی و هشتم بارداری ؛ اگر تاکنون از همه لحظات بارداری لذت برده‌اید، اکنون شکی آزاردهنده درون شما نفوذ می‌کند. آیا من خیلی بزرگ هستم؟ آیا خیلی کوچک هستم؟ آیا این بچه به دنیا خواهد آمد؟ چگونه این بچه از درون من بیرون خواهد آمد؟ شما بین یک آرامش بی‌حد و مرز و ترس […]

هفته سی و هفتم بارداری

سه ماهه سوم، هفته سی و هفتم بارداری

در هفته سی و هفتم بارداری بسیار نزدیک به بچه‌دار شدن هستید. اگر کودک شما در این هفته به دنیا بیاید، هیچ مشکلی با زایمان زودرس نخواهد داشت.