آرشیو دسته بندی: اخبار

اطلاع از آخرین و مهمترین اخبار حوزه کودک و مادر شامل خبر ها و رویداد های علمی ، آموزشی ، فرهنگی و هنری مربوط به کودکان ، نوجوانان ، جوانان ، والدین و مربیان مهد کودک ها ، مدارس ابتدایی و دبیرستان ها ، kid news

مخملک در کودکان ؛ شناخت و روش درمان

مخملک در کودکان

وقتی کودکتان دچار گلو درد شده باشد، این احتمال وجود دارد که بیماریش آغاز ابتلا به مخملک باشد. مخملک در کودکان از بیماری های  بسیار شایع بوده است ولی با استفاده از آنتی بیوتیک ها این بیماری به ندرت در کشور های پیشرفته دیده شده است.

رابطه جنسی مکرر در میانسالی برای زنان بهتر است!

رابطه جنسی مکرر

داشتن رابطه جنسی مکرر و لذت بردن از آن مردان مسن را بیشتر در معرض حملات قلبی قرار می دهد و بالعکس در زنان مسن باعث کاهش فشار خون می شود.

آمار دقیق افراد مبتلا به سندرم دان تخمین زده شد!

سندرم دان

یک مطالعه جدید برای اولین بار تعداد افراد مبتلا به سندرم دان را در آمریکا را از سال 1950 تا سال 2010 را تخمین زده است. این تخمین برای اولین بار از ترکیب آمار و ارقام واقعی بدست آمده است.

سیگار کشیدن در بارداری و اختلال تیک

سیگار کشیدن در بارداری و اختلال تیک

در مطالعه ای که در سپتامبر 2016 انجام شده، ارتباطی قوی بین سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری و سندرم تورت و سایر اختلال تیک پیدا شده است.

تاثیر شبکه های اجتماعی و اینستاگرام در مشارکت نوجوانان

شبکه های اجتماعی و اینستاگرام

نگه داشتن تمرکز نوجوانان در کلاس با وجو گوشی های همرا کار بسیار دشواری است. با توجه به اینکه 73 درصد از نوجوانان به گوشی موبایل دسترسی دارند. اما اگر ایجاد، به اشتراک گذاری و لایک کردن عکس های شبکه های اجتماعی و اینستاگرام جزئی از برنامه درسی باشد چطور؟

زبان اشاره برای درمان اختلالات زبانی مفید است

زبان اشاره

کاربرد زبان اشاره همراه با گفتار درمانی فشرده، یک درمانی موثر برای اختلال آپراکسی است. این نتایج تحقیقی است که در دانشگاه پن استیت انجام شده است.

هر چه درد زایمان بیشتر باشد افسردگی پس از زایمان نیز بیشتر است.

افسردگی پس از زایمان

تحقیقات جدید ارائه شده، نشان می دهد، زنانی که درد زایمان بیشتر و مداوم تری را تجربه می کنند به احتمال بیشتری به افسردگی پس از زایمان مبتلا می شوند.

قلدری در دختران اثرات بلند مدتی در پی دارد!

قلدری در دختران

یک نظر سنجی نشان می دهد که مورد قلدری در دختران اثرات بلند مدت روانی همچون سوء استفاده جنسی و یا فیزیکی به جای می گذارد.

حس امنیت در مدرسه منجر به موفقیت تحصیلی می شود!

حس امنیت در مدرسه

محققان دانشگاه کارولین نشان داده اند که نمرات مدرسه و موفقیت تحصیلی فقط بستگی به عامل هوش ندارد. بلکه بستگی به حس امنیت در مدرسه نیز دارد.

سلول های بند ناف کلید انتقال چاقی از مادر به جنین!

انتقال چاقی از مادر به جنین

دانشمندان تا کنون می دانند که مادران چاق، کودکان چاق به دنیا می آورند. ولی این که چه عاملی خطر انتقال چاقی از مادر به جنین را افزایش می دهد تا کنون مشخص نیست.