3 علت عمده تولد های زودرس

تولد های زودرس

مطالعات جدید نشان می دهد که 25 درصد تولد های زودرس به دلیل فاصله زمانی بین بارداری ها، شاخص توده بدنی و میزان افزایش وزن در زمان بارداری است.

بخش قابل توجهی از تولدهای زودرس را می توان از طریق 3 روش کاهش داد.

مطالعات جدید نشان می دهد که 25 درصد تولد های زودرس به دلیل فاصله زمانی بین بارداری ها، شاخص توده بدنی و میزان افزایش وزن در زمان بارداری است. این سه عامل خطر تولد زودرس قبل از 37 هفتگی را افزایش می دهد.

این مطالعه در مجله سلامت مادر و کودک چاپ شده است و نشان می دهد بالاترین خطر تولد زودرس برای مادرانی است که مبتلا به کم وزنی هستند، در زمان بارداری اضافه وزن دارند یا دوره های بین حاملگی انها کوتاه بوده است.

بنا به گفته دکتر فرانکو این تحقیق در صورت افزایش دانش مادران باردار در رابطه با افزایش فاصله بین زایمان ها و رژیم غذایی درست برای جلوگیری از چاقی در زمان بارداری و همچنین رژیم درست غذایی برای رسیدن به وزن مطلوب در قبل از بارداری می تواند جلووی بسیاری از تولد های زود رس و مرگ و میر ناشی از آن را بگیرد.

تولد نوزاد زودرس در آمریکا 12 درصد گزارش شده است که این رقم از میانگین جهانی که 11.1 است نیز بالاتر است.

منبع:

Candice S. Lengyel, Shelley Ehrlich, Jay D. Iams, Louis J. Muglia, Emily A. DeFranco. Effect of Modifiable Risk Factors on Preterm Birth: A Population Based-Cohort. Maternal and Child Health Journal, 2016; DOI: 10.1007/s10995-016-2169-8

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *